“Një jetë e re po lulëzon gërmadhash”, Rama përkujton ditën e Çlirimit me vargjet e Qemal Stafës

Dita e sotme shënon 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazifashistë në Luftën e Dytë…

“Nuk e besonit”, Rama në Shijak: 468 familje, do ta festojnë Vitin e Ri në banesat e reja

Kryeministri Edi Rama, ditën e sotme ka realizuar një vizitë në Shijak, në banesat e dëmtuara…

Ndarja nga jeta e Bashkim Koplikut/ “S’guxova ta pyesja se për kë votonte”, Rama: Ishte antikomunist i paepur, kishte distancë ideologjike me PS

Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar reagimeve pas ndarjes nga jeta të ish-zv.kryeministrit dhe ish-zv/ministrit të…

Deklaratat e Metës, Rama reagon për situatën nga COVID-19: Qeveri në krye të detyrës, mbrohuni nga dezinformimi!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, ku kërkonte që të shtohej…

Deklarata e Manastirliut në Kuvend, Rama i del në mbrojtje: Basha, Kryemadhi, Meta, njësoj si famëkeqi Sali. Ja çfarë ka dashur të thotë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me qëndrimin e liderit të opozitës, Lulzim Basha pas…

Rama konfirmon lajmin për hapjen e shkollave: Çështje delikate, jo pak vende të botës nuk kanë vendosur ende

Pas deklaratës së ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe asaj të Arsimit, Besa Shahini për hapjen…