Home / Tag Archives: femijet

Tag Archives: femijet

Njihuni me burrin dhe dy fëmijët e Dhurata Hoxhës

Dhurata Hoxha uron djalin për ditëlindje Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, i ka uruar ditëlindjen djalit të saj, shkruan rtv21 Ajo ka publikuar në Facebook një fotografi familjare, në të cilën shfaqet pranë bashkëshortit dhe dy fëmijëve. “Mali, sot, mbushi 11 vjet. Jeta jonë, dita jonë e mbarë…është e …

Read More »

‘T’ju vijë turp, i nxirrni fëmijët për like’ Alketa i kundërpërgjigjet komentuestit dhe tregon ‘nismen’ e saj me vogëlushin që po çmend rrjetin (Foto)

Xheison Bafti është kthyer në vogëlushin më të komentuar dhe ka marrë pseudonimin “Taramelja” për shkak të mos shqiptimit të shkronjës “K”, gjë që e ka bërë edhe më të ëmbël komunikimin e tij. Alketa Vejsiu  ka postuar një video nga puntata më e fundit e “Piter Pan” ku shfaqet …

Read More »

Astma e lidhur me problemet psiko-sociale tek fëmijët

Kërkimet në Universitetin e Virginias theksojnë se, fëmijët me astma vuajnë nga depresioni, ankthi, probleme të sjelljes dhe probleme me mësimin. Shumë prej hulumtimeve të fazës fillestare të astmës, janë në kërkim të mënyrave të reja për të menaxhuar sëmundjen,transmeton Telegrafi. Megjithatë, pak është bërë për të gjetur çrregullimet shtesë …

Read More »

Anemia te fëmijët: Si ta identifikoni?

Anemia më së shpeshti shfaqet në ditët e para të pranverës Anemia apo pagjakësia është zvogëlim i aftësive të gjakut që të transportojë oksigjenin, por më së shpeshti ndodh për shkak të zvogëlimit të sasisë së rruazave të kuqe të gjakut – eritrocitet dhe hemoglobina në gjak, transmeton Telegrafi. Pagjakësia …

Read More »