femijeve – Page 3 – Kosova Today News
Home / Tag Archives: femijeve (page 3)

Tag Archives: femijeve

Blero në Kosovë, Afrona në Zvicërr puthet në buzë me..?

Blero në Kosovë, Afrona në Zvicërr puthet në buzë me..?

Blero dhe Afronaqë janë dy personazhet më të dashur të shtypit rozë të cilët më shumë se kushdo tjetër janë prezentë aty. Këngëtari i shumë hiteve, u bë i dashur për publikun qysh se e filloi këtë profesion në Kosovë, përcjell ORAinfo. Arsyeja pse e dojnë të gjithë është afërsia …

Read More »

Ariana pa grim, do ju shokoj!

Ariana pa grim, do ju shokoj!

Bashkëshortja e këngëtarit të njohur Ermal Fejzullahu, Ariana, shfaqet përherë gjithë stil e sharm. Ndonëse nënë e tre fëmijëve, ajo e ka ruajtur dhe kultivuar edhe më tej pamjen e freskinë, duke u bërë përditë e më e bukur. Njëra ndër nuset më të përfolura të estradës, duket mirë edhe …

Read More »

Në Iran kërkohet ndalimi i mësimeve në gjuhën angleze

Në Iran kërkohet ndalimi i mësimeve në gjuhën angleze

Një zyrtar i lartë për edukim në Iran, ka bërë thirrje që të ndalohet mësimi i gjuhës angleze në shkollimin fillestar, pas paralajmërimeve të liderëve islamikë se kjo gjuhë ka dërguar në “pushtimin kulturor” nga ana e Perëndimit. Shefi i Këshillit për Edukim të lartë, Mehdi Navid-Adham, ka thënë për …

Read More »

A guxoni t’iu jepni ujë bebeve nën gjashtë muajsh?

A guxoni t’iu jepni ujë bebeve nën gjashtë muajsh?

Pediatrit i kanë paralajmëruar prindërit për rreziqet që u sjell konsumimi i ujit bebeve nën moshën gjashtë muajsh. Sipas ekspertëve, bebeve nuk u nevojitet uji sikurse fëmijëve dhe të rriturve, e as në ditët më të nxehta të stinës së verës, transmeton Telegrafi. Një studim i fundit tregon se qumështi …

Read More »