Zgjerimi i Greqisë me 12 milje në detin Jon, Nikos Dendias komunikon me homologen Xhaçka

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka komunikuar me homologen e tij shqiptare, Olta Xhaçka,…

Covid-19 në Greqi/Selaniku dhe Serres në Lock-Down të plotë, Athina drejt izolimit

Greqia nga sot është nën masa kufizuese teksa qyteti i dytë më i madh Selaniku i…

Një tjetër prefekt shkarkohet nga detyra pak muaj para zgjedhjeve. Kush e zëvendëson

Pas shkarkimit të Prefektit të Shkodrës dhe Elbasanit, nga detyra është shkarkuar edhe prefekti i Qarkut…

​Rikthehen kinematë në Shqipëri

Kinematë në Shqipëri do të lejohen të rinisin aktivitetin duke nisur nga data 16 tetor. Ministria…