Edi Rama: Vaksinimi dhe hapja me Kosovën shpëtojnë sezonin turistik

Rama: Vaksinimi dhe hapja me Kosovën shpëtojnë sezonin turistik. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë ditës…

“I paska djegur shumë ajo që paskam thënë për FMN”, Spaho replikon me Ahmetajn: Se kush është hajdut në këtë vend, shqiptarët e dinë mjaft mirë

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho replikon me ministrin Ahmetaj pas fjalës së këtij të fundit nga…

Nga borxhi publik, tek PPP dhe përballja me Covid/ Ja arsyet pse Meta ktheu buxhetin e vitit 2021

Presidenca publikon arsyet e plota të kthimit nga Presidenti Ilir Meta të ligjit nr. 137/2020 “për…

Basha me biznesin në Laprakë: Mungesa e konsumit po i çon drejt falimentimit. Qeveria nuk ndihmon qytetarët

“Tregtia dhe shërbimet janë në krizë të rëndë. Bizneset e shërbimit në Tiranë po falimentojnë nga…

Raporti i FMN për pandeminë, Basha: Kambanë alarmi, tregon falimentimin e plotë politik dhe moral të kësaj qeverie

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, foli ne News24, për raportin e Fondit Monetar Ndërkombëtar, i…

Basha nga Lezha: Kjo situatë duhet të marrë fund! Qytetarët dhe bizneset meritojnë një qeveri që kujdeset për ta

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot takime me qytetarë dhe biznese në Lezhë,…

“Rindërtimi pas tërmetit, dështim katastrofik”, PD: FMN solli zërin e qytetarëve dhe të opozitës, Rama realizoi 8% të planit

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama për dështim me planin e rindërtimit pas tërmetit të nëntorit…

“Me Ramën, ekonomia në depresion”, PD: Raporti alarmant i FMN tregoi katastrofën me financat publike!

Partia Demokratike reagon sërish për raportin e Fondit Monetar Ndërkombëtar, të publikuar dy ditë më parë,…

Raporti i FMN/ Jorida Tabaku: Borxhi jashtë kontrolli, buxheti i shtetit të ndalojë çdo shpenzim të panevojshëm!

Partia Demokratike deklaroi sot se ekonomia Shqiptare po vuan si rezultat i rritjes 8-vjeçare të taksave,…

Raporti i FMN, reagon Basha: Konfirmon atë që ne i kemi kërkuar Ramës!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagon për raportin e Fondit Monetar Ndërkombëtar, të publikuar ditën…

Analizë / Pse Tajvani është ‘covid free’?

Pa qenë një regjim autoritar dhe i ndihmuar nga fakti i të qenit një ishull, Tajvani…

“Shqipëria, e fundit për investimet e qeverisë për COVID”, Basha komenton raportin e FMN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me të dhënat e publikuara nga…