Akuzat e PD, reagojnë Forcat Ajrore: S’ka shpërdorim detyre, ja për çfarë ka udhëtuar helikopteri në Dibër

Forcat Ajrore iu përgjigjen Pas akuzave të Partisë Demokratike në lidhje me ministren e Mbrojtjes, Olta…

Ushtria e Kosovës bëhet për herë të parë me dy inxhinierë të fluturimit

Behar Zeqiri dhe Labinot Gashi janë dy nënoficerët e Forcave të Sigurisë së Kosovës e të…

Çfarë po ndodh? Sherri me grekët, Turqia ngre avionët F-16 me raketa gati për të qëlluar

Tensioni mes Turqisë dhe Greqisë është rritur pas përplasjes së anijeve dy ditë më parë në…