Home / Tag Archives: formacionet

Tag Archives: formacionet

Milan-Lazio, befasi në formacionet zyrtare

Rossonerët do të kenë një sfidë të madhe. Milani do ta presë sonte në orën 20:30 Lazion në San Siro. Kjo betejë për vendin e katërt në tabelë e Serisë A do të zhvillohet në kuadër të xhiros së 32-të. Milani radhitet në pozitën e katërt në tabelën e Serisë …

Read More »

Real Madrid-Barcelona, ka ndryshim te formacionet zyrtare

Sonte luhet El Clasico. Real Madrid pret në shtëpi Barcelonën në një ndeshje e vlefshme për kampionat Los Blancos kërkojnë fitoren për të rihapur kampionatin dhe si një shenjë hakmarrjeje pas humbjes në Copa Del Rey. Pas super ndeshjes në “Santiago Bernabeu” të mërkurën mbrëma, ku Barcelona e mposhti 3-0 Real Madridin, gjigantët spanjoll do të përballen sërish mes vete, tani në kuadër të La Ligas. Në rast fitores ndaj Los Blancos, diferenca do të shkonte në 12 pikë, praktikisht, do të ishte pothuajse gjithçka e mbyllur sa i përket garës për titull dhe Reali do të mbesë e të shpresojë vetëm në Ligën e Kampionëve. Formacionet zyrtare Real Madrid XI: Courtois; Reguilon – Ramos – Varane – Carvajal; Kroos – Casemiro – Modric; Vinicius – Benzema – Bale Barcelona XI: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Messi, Luis Suárez, Dembélé.

Read More »

Milan-Sassuolo, befasi në formacionet zyrtare

Milanin sot e pret një ndeshje e vështirë. Milani është në kërkim të fitores së katër radhazi në Serie A, por që ta arrijë këtë duhet të fitojë kundër Sassuolos që nuk di për fitore në katër xhirot e fundit. Kuqezinjtë vijnë nga fitorja 3-0 ndaj Empolit, ndërsa mysafirët nga barazimi 1-1 kundër Spalit. Për skuadrën Gennaro Gattuso nuk mungon Krzysztof Piatek, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare: Milan: G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Bakayoko, Paqueta, Suso, Piatek, Calhanoglu. Sassuolo: Consigli; Lirola, Demiral, Ferrari, Peluso; Locatelli, Sensi, Magnanelli; Berardi, Djuricic, Boga. Aktualisht skuadra nga Milano renditet në vendin e katër me 45 pikë, kurse Sassuoli në pozitën e 11-të me 31 pikë.

Read More »

Real Madrid – Barcelona, këto janë formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës. Los Blancos’ në shtëpi presin Barcelonën për të zhvilluar ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Ndeshja e parë në ‘Camp Nou’ ka përfunduar barazim 1:1. Formacionet zyrtare: Real Madrid: Keylor, Carvajal, Ramos, Varane, Reguilón, Casemiro, Kroos, Modric, Lucas Vázquez, Vinicius, Benzema. Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitic, Sergi Roberto; Dembélé, Suárez, Messi.

Read More »

Liverpool – Watford, publikohen formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Liverpoolit dhe Watford. Liverpool do të kërkojë rikthimin te fitorja në përballjen ndaj Ëatfordit që fillon nga ora 21:00. ‘The Reds’ në ‘Anfield Road’ janë nikoqir të skuadrës së Watfordit. Jurgen Klopp ka vendosur që në këtë ndeshje ta lë në bankinë Xherdan Shaqirin. Formacionet zyrtare: Liverpool:

Read More »

Ndeshja mes Arsenal dhe Bournemouth, këto janë formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Arsenalit dhe Bournemouth. Premierliga angleze këtë mesjavë zhvillon ndeshjet e xhiros së 28-të. Arsenal në ‘Emirates Stadium’, me fillim nga ora 20:45 takohet me Bournemouth. Të dy skuadrat tashmë kanë bërë zyrtare formacionet. Arsenal: Bournemouth: Boruc; Clyne, Mepham, Aké, Smith; Ibe, Gosling, Surman, Fraser; Mousset, King.

Read More »

Chelsea – Tottenham, befasi e madhe në formacionet zyrtare

Chelsea dhe Tottenhami do të ndeshen sonte në ‘Stamford Bridge’. Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për trajnerin Maurizio Sarri, i cili me një rezultat negativ mund të humbas vendin e punës. Pavarësisht rëndësisë së kësaj ndeshje, Sarri ka treguar autoritetin e tij, duke e lënë në bankën e rezervisteve portierin Kepa Arrizabalaga. Formacionet zyrtare: Chelsea: Caballero; Azpilicueta, Luiz, Rudiger, Alonso; Kanté, Jorginho, Kovačić; Pedro, Higuaín, Hazard.

Read More »

Publikohen formacionet, Real-Barcelona, ka befasi

Të gjithë sonte i kanë kah El Clasicoo. Sonte zhvillohet ndeshja kthyese e gjysmëfinales së Kupës së Mbretit mes Real Madridit dhe Barcelonës. Kampionët e botës i presin ata të Spanjës me një avantazh të lehtë, pasi që ndeshja e parë në “Camp Nou” kishte përfunduar 1:1. Më poshtë keni formacionet e mundshme me të cilat do të paraqiten të dyja skuadrat në takimin që fillon në ora 21:00. Real Madrid XI: Navas; Reguilon, Varane, Ramos, Carvajal; Casemiro, Modric, Kroos; Vinicius, Benzema, Lucas Barcelona XI: Ter Stegen; Alba, Lenglet, Pique, Semedo; Busquets, Rakitic, Alena; Dembele, Suarez, Messi

Read More »

Lazio-Milan, publikohen formacionet zyrtare

Lazio do të luajë sonte kundër AC Milan në Kupën Italiane. Milani po kalon nëpër një formë të mirë, derisa Lazio nuk ka pasur rezultate të mira përcjell ORAinfo. Këtu janë formacionet e konfirmuara zyrtare për të dy klubet: Lazio: Strakosha; Patric, Acerbi, Bastos; Romulo, Parolo, Leiva, Milinkovic, Luliq; Correa; ndërtesë Milan: Donnarumma; Kalabria, Musacchio, Romagnoli, Laxalt; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Borini./ORAinfo/

Read More »

Lazio-Milan, publikohen formacionet

Kriza mbrojtëse e Lazios do të thotë se Lucas Leiva pritet të fillojë si një qendërmbrojtësi kundër Milanit në ndeshjen e parë gjysmëfinales të Kupës së Italisë. Wallace, Bastos dhe Luiz Felipe janë të gjithë të lënduar dhe Stefan Radu është pezulluar, kështu që Lucas duket të jetë prapa me Adam Marusic, Francesco Acerbi dhe Senad Luliç përcjell ORAinfo. Lazio gjithashtu ka gjasa të kalojë nga një formacion 3-5-1-1 në një formë të re 4-3-2-1, me Ciro Immobile mbështetur nga Sergej Milinkovic-Savic dhe Joaquin Correa. Ndërkohë, Milani ka gjasa të mbështesë plotësisht Ricardo Rodriguez dhe Andrea Conti, ndërsa Hakan Calhanoglu duhet të hapë rrugën për Fabio Borinin në krahun e majtë. Lazio (e mundshme): Strakosha; Marusic, Acerbi, Leiva, Luliq; Badelj, Romulo, Parolo; Milinkovic-Savic, Correa; i palëvizshëm Milan (e mundshme): Donnarumma; Kalabria, Romagnoli, Musacchio, Laxalt; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Borini./ORAinfo/

Read More »