Home / Tag Archives: formacionet

Tag Archives: formacionet

River Plate – Boca Juniors, zbulohen formacionet zyrtare

River Plate dhe Boca Juniors kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.Dy klubet më të mëdha argjentinase do të luajnë mes vete në finalen e madhe të Copa Libertadores.Ndeshja e parë e zhvilluar në Boca Juniors ka përfunduar me barazim 2-2, ndërsa sot zhvillohet akti i dytë final.Edhe pse River Plate është në cilësinë e vendasit ndeshja do të zhvillohet në Santiago Bernabeu pasi në Argjentinë kishte shumë eksese dhe zhvillimi i finales ishte i pamundur.Për këtë ndeshje finale, e cila pritet të fillojë nga ora 20:30, trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të luajnë me formacionet më të mira të mundshme.River Plate: Armani; Montiel, Maidana, Pinola, Casco; Perez, Ponzio; Fernandez, Palacios, Martinez; Pratto.Boca Juniors: Andrada; Buffarini, Magallan, Izquierdoz, Olaza; Nandez, Barrios, Perez; Pavon, Benedetto, Villa;

Read More »

Milan-Torino, befasi në formacionet zyrtare

Milani dhe Torino kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.Rossonerët janë nikoqir të Torinos në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të të Serie A, e cila zhvillohet në San Siro nga ora 20:30.Skuadra e Gennaro Gattusos vjen në këtë ndeshje pas një forme të luhatshme në ndeshjet e fundit dhe pret një fitore nga ky takim.Në anën tjetër, njësoj qëndron edhe Torino, por mysafirët do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga ky udhëtim. Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.Milan: Donnarumma; Calabria, Abate, Zapata, Rodriguez; Suso, Bakayoko, Kessie, Calhanouglu; Cutrone, Higuain.Torino: Sirigu; Izzo, Nkolou, Djidji; De Silvestri, Meite, Rincon, Baselli, Ansaldi; Falque, Belotti.

Read More »

Huesca -Real Madrid, befasi në formacionet zyrtare

Huesca dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.Mbretërit janë mysafirë të Huescas në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në kampionatin spanjoll. Skuadra e Santiago Solarit vjen në këtë ndeshje pas një fitore të madhe ndaj Valencias dhe pret ta vazhdojë serinë e fitoreve.Në anën tjetër, vendasit janë në vendin e fundit dhe nuk dinë për fitore për më shumë se dhjetë ndeshje, kështu që do të ishin të kënaqur me një pikë.Solari ka vendosur të bëjë ndryshime si në çdo ndeshje, ndërsa trajneri i vendasve luan me formacionin më të mirë të mundshëm.Huesca: Jovanovic; Miramon, Insua, Pulidio, Etxeita, Ferreiro; Gomez, Aguilera, Rivera; Avila, Hernandez.Real Madrid: Courtois; Odriozola, Ramos, Varane, Carvajal; Llorente, Ceballos, Modric; Lucas, Benzema, Bale.

Read More »

Formacionet befasuese Milan- Torino

Lazio dhe Roma nuk kanë arrit të marrin më shumë se nga një pikë mbrëmë dhe Milan do të jetë në kërkim për të rrëmbyer të tre pikat kundër Torino këtë mbrëmje, duke fituar disa avantazhe në ekipet e përmendura më lart.Milan në rast se arrin të fitojë do të mbajë pozitën e katërt duke iu afruar Interit në vendin e tretë me vetëm një pikë dallim, përcjell ORAinfo.Por, edhe Torino do të jetë motivuar të luftojë për fitore pasi që një fitore eventuale edhe ata do t’i rendite për një vend në Europa Ligë.Këtu janë formacionet e mundshme për Milanin dhe Torinoin.Milan (4-4-2): Donnarumma; Kalabria, Abate, Zapata, Rodriguez; Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Higuain, Cutrone.Torino (3-5-2): Sirigu; Izzo, Nkoulou, Djidji; De Silvestri, Meite, Rincon, Baselli, Ansaldi; Falque, Belotti. /ORAinfo/

Read More »

Befasi e madhe në formacionet zyrtare të ndeshjes Espanyol – Barcelona

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Espanyol dhe Barcelonës, e për këtë ndeshje janë publikuar edhe formacionet zyrtare.Në xhiron e 15-të në La Liga do të përballen Espanyol dhe Barcelona.Barcelona konsiderohet favorite në letër për këtë takim, mirëpo Espanyol kanë qenë mjaft të rrezikshëm këtë edicion si vendas.Kjo ndeshje do të startojë në ora 20:45. Më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare.Espanyol:Barcelona:

Read More »

Arsenal – Huddersfield, publikohen formacionet, ky është fati i Xhakës dhe Mustafit

Arsenali do të jetë nikoqir i Huddersfieldit në javën e 16-të në Ligën Premier.Topçinjtë janë duke kaluar nëpër një moment të mirë dhe synojnë të vazhdojnë me fitore në kampionat.Skuadra e Unai Emery llogaritet favorit në letër për t’i marrë tri pikët, ndërsa mysafirët kanë udhëtuar drejt Londrës për befasi.Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi do të jenë titullar te Arsenali, ndërsa Florent Hadergjonaj në bankën rezervë te kHuddersfield.Formacionet zyrtare:Arsenal: Leno, Bellerin, Lichtsteiner, Mustafi, Sokratis, Kolasinac, Guendouzi, Torreira, Xhaka, Aubameyang, Lacazette.Huddersfield: Lossl, Smith, Kongolo, Hogg, Mooy, Lowe, Williams, Depoitre, Pritchard, Zanka, Schundler.

Read More »

Publikon formacionet Bournemouth – Liverpool, a do të startoj Shaqiri?

Sot do të zhvillohen disa super ndeshje në Premierligë në kuadër të xhiros së 16-tëLiverpooli pritet të luajë si mysafir ndaj Bournemouthit sot prej orës 13:30 në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A, ku përsëri nga fillimi i takimit do të jetë sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri.Skuadra e Jurgen Klopp ende është pa humbje në këtë stinor të Premierligës dhe sot kërkon fitore që t’i qëndroj afër Manchester Cityt, pasi ka dy pikë më pak, dhe sot City ka një ndeshje të vështirë prej orës 18:30 ndaj Chelseat.Ndërsa Bournemouthi aktualisht është në pozitën e shtatë me 23 pikë, po aq sa ka edhe Manchester Unitedi.Në pesë ndeshjet e fundit mes tyre, Liverpooli ka tri fitore, Bournemouthi një, dhe një ndeshje ka përfunduar pa fitues.Bournemouth: Në pritje…Liverpool:

Read More »

Juventus-Inter, publikohen formacionet zyrtare, nuk mungojnë befasitë

Derbi Italisë do të fillojë në më pak se një orë. Interi do të zbresë në fushë me synimin për t’i shkaktuar humbjen e parë bardhezinjve në këtë sezon dhe për të hapur luftën për titull. Juventus, nga ana tjetër, do të kërkojë fitoren për të thelluar diferencat me ndjekësit.Këto janë formacionet zyrtare të dy ekipeve:JUVENTUS: (4-3-1-2) Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Dybala; Mandzukic, Ronaldo.INTERI: (4-3-3) Handanovic; Vraljko, Skriniar, De Vrij, Asamoah; Gagliardini, Brozovic, Joao Mario; Politano, Icardi, Perisic.

Read More »

Juve-Inter,publikohen formacionet e mundshme, befasi të mëdha

Juventus dhe Inter sonte do të takohen në Allianz Stadium në kuadër të xhiros së 15 në Seria A.Të dyja skuadrat duket se kanë bërë ndryshim në formacionet e tyre përcjell ORAinfo.Rodrigo Bentancur është një dyshim përpara përballjes së Allianz Stadium, kështu që Max Allegri mund të shkojë me Miralem Pjanic dhe Blaise Matuidi në një 4-2-3-1 ose të sjellë Emre Can.Interi, ndërkohë, janë pa Radja Nainggolan kështu që Joao Mario mund të hyjë në krah, edhe pse Borja Valero mund të përdoret që nga fillimi.Në anën tjetër, Joao Cancelo pritet të kalojë në krahë me Mattia De Sciglio dhe të kthehet në anën e djathtë të mbrojtjes së Juve, ndërsa Matteo Politano duhet ta zëvendësojë Keita Balde Diao në krahun e djathtë të Interit.Juventusi (4-3-1-2): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Dybala; Mandzukic, RonaldoInter (4-3-3): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozoviq, Joao Mario; Politano, Icardi, Perisic./ORAinfo/

Read More »