E zhdukur nga sytë e publikut dhe zërat për divorc/ Rifshaqet pas shumë kohësh Melania Trump (FOTO)

Melania Trump ka qenë sërish qendra e vëmendjes teksa shkëlqeu me një fustan $2,000 përkrah Donald,…

Qeveria ia mbylli bizneset, italianët “pushtojnë” rrugët, nisin përleshjet me policinë (FOTO)

Pronarët e restoranteve dhe bareve në Romë të Italisë, nuk janë aspak të kënaqur me rregullat…

Atletet e dizenjuara në nder të Obamës dalin në shitje me një çmim marramendës (FOTO)

Një palë atletesh “Hiperdunkesh Nike”, të dizajnuara për Presidentin Barack Obama, do të shiten në faqen…

6 muaj nga shpërthimi i fuqishëm/ Çfarë ka mbetur në zonën ku ndodhi ngjarja në Bejrut (FOTO)

Kur kanë kaluar gjashtë muaj nga shpërthimi i fuqishëm në portin e Bejrutit, ku mbetën të…

Vdiq nga Covid-19, vajza i organizon varrimin në ZOOM: Nuk është thjesht një numër, është babai im (FOTO)

Për shkak të pandemisë, shumë njerëz në mbarë botën janë detyruar që të lidhen me të…

Një tjetër tërmet i fuqishëm godet Turqinë/ Shkatërrohen mijëra shtëpi e makina (FOTO)

Një tërmet tjetër me fuqi prej 5.1 ballë ka ndodhur në brigjet e rajonit Karaburun në…

Sulm me thikë në një stacion treni në Frankfurt, raportohet për disa të plagosur (FOTO)

Disa persona janë plagosur në një sulm me thikë në një stacion treni në Frankfurt. Sulmi…

Pamjet e pazakonta! Njerëzit nga Guatemala marshojnë për në SHBA, përplasen edhe me policinë (FOTO)

Forcat e sigurisë së Guatemalës të hënën pastruan një rrugë prej qindra njerëzish në një karvan…

Borë dhe përmbytje, moti i keq mbërthen Italinë (FOTO)

Moti i keq ka goditur një pjesë të Italisë. Brenda disa orësh, zjarrfikësit në zonën e…

Reshje të dendura në Itali/ Dëbora mbulon disa zona, pezullime transporti hekurudhor (FOTO)

Italia po përballet me një mot të keq, ku shumë zona janë përfshirë tashmë nga reshjet…

FOTO prekëse/ Mjeku përqafon pacientin e moshuar me Covid që qan

Ai thjesht po qante”: fotografia e një mjeku me doreza dhe maskë duke përqafuar një pacient…

Çorapet e Biden marrin vëmendjen e mediave, pamjet bëhen virale (FOTO)

Presidenti i SHBA Joe Biden ka tërhequr vëmendjen e mediave, pasi në një takim në qytetin…