Fushë Kosovë: Prangosen dy persona, njëri dyshohet për 18 vjedhje

Policia arreston dy persona në Fushë-Kosovë, njëri dyshohet për 18 vjedhje. Policia e Kosovës në Fushë…

Shpërthen zjarri në një banesë në Fushë Kosovë, disa qytetarë kërkojnë ndihmë

Problemi i këtij zjarri ka qenë orat e rrymë. Në një objekt banesor në Fushë Kosovë…

“Kërcënimi” ndaj Bytyqit të AAK-së, policia e ndaloi Dardan Stubllën, për ta lëshuar më pas

“Kërcënimi” ndaj deputetes së AAK, policia gjatë ditës e ndaloi derisa ngiste veturën, Dardan Stubllën, për…

Nis numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta

Komisioni Qendror i Zgjedheve ka filluar me numërimin e votave me kusht dhe votave të personave…

Shiten për hekur veturat e konfiskuara, pas shumë vitesh pritje

Shiten për hekur veturat e konfiskuara. Disa vetura hyjnë për çdo dit në parkingun e Komunës…

Një foshnje gjendet pa shenja jete në QKMF

Në Policinë e Kosovës është raportuar se një foshnje e gjinisë mashkullore është pa shenja jete…

Kush duhet t’i kompensojë dëmet e veturave të përmbytura në vërshimet e janarit?

Banorët e Fushë Kosovës, veturat e të cilëve kanë pësuar dëmtime gjatë vërshimeve rreth 5 javë…

77 vjeçarja nga Fushë Kosovë rrihet e plaçkitet nga hajnat

Hajnat e rrahin dhe plaçkitin një 77-vjeçare në Fushë Kosovë. Lihe Muratit në Fushë Kosovë në…

Vërshohen disa shtëpi në Fushë Kosovë dhe në rajonin e Pejës

Pas reshjeve të shiut dhe borës vërshohen disa shtëpi në Fushë Kosovë dhe në rajonin e…

Gjykata Speciale fton edhe një ish-ushtare të UÇK-së

Gjykata Speciale dërgon edhe një ftesë në Kosovë. Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka bërë të…

Vërshimet dëmtuan ekonomitë familjare me 500 mijë euro në Fushê Kosovë

Fushë Kosovë: Vërshimet dëmtuan ekonomitë familjare me 500 mijë euro. Nënkryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, Fadil…

Premtimi i Hoxhajt: Fondi prej 1 miliard eurove i Rimëkëmbjes, rritë pensionet 40% dhe ndihmat sociale mbi 30%

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se fondi…