Ceremonia e dytë e dërgimit të ushtarëve të Kosovës në misione paqëruajtëse

Mbahet ceremonia e dytë e dërgimit të ushtarëve të Kosovës në misione paqëruajtëse. Ceremonia e radhës…

‘Blindohet’ Uashingtoni për 20 janarin, Biden për VOA: Nuk jam i shqetësuar të bëj betimin jashtë Capitol

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të…

Nisen për Kosovë rreth 100 ushtarë amerikanë

Rreth 100 ushtarë amerikanë nisen drejt Kosovës. 95 ushtarë nga Garda Kombëtare Ushtarake e Iowa-s janë…

SHBA, trazira pas plagosjes së një qytetari afromerikan të paarmatosur

Në Wisconsin të Shteteve të Bashkuara trazirat vijuan për të tretën natë me radhë pasi më…