Home / Tag Archives: gattuso

Tag Archives: gattuso

Gattuso shfajëson veten pas humbjes nga Lazio

Gennaro Gattuso ka komentuar për humbjen e Rossonerëve kundër Lazos. “Ne luajtëm mirë në pjesën e parë, por Lazio u shfaq. Nuk po bëjmë mirë tani, të dielën do të kemi një ndeshje të vështirë kundër Torinos dhe ne duhet të ndryshojmë shpejt, tifozët e Milanit meritonin më shumë sot”, …

Read More »

Fitoi tri pikë të vlefshme, Gattuso shoko me deklaratën pas ndeshjes

Gennaro Gattuso thotë se nuk ka festuar ngjitjen e Milanit në vendin e tretë, pasi fitorja ndaj Sassuolo ishte “një hap prapa në aspektin e performancës”. Pol Lirola shënoi një gol në San Siro, por Gianluigi Donnarumma duke bërë disa mbrojtje vendimtare përcjell ORAinfo. “Unë marr rezultatet pozitive kundër Empoli, Lazio dhe Sassuolo, por ne duhet të bëjmë më mirë,” tha Gattuso për Sky Sport Italia. “Unë nuk dua të flas për lodhje, unë dua të kuptoj pse nuk jemi mjaft të mprehtë kohët e fundit. Ne luftuam kundër një kundërshtari të mirëorganizuar, bëri mirë në mbrojtje, por mund të bëjmë shumë më mirë kur jemi në top “. “Ne nuk po kalojmë një periudhë pozitive të formës për dy javët e fundit, por ne jemi ende në një pozitë të fortë. Tani është thelbësore që lojtarët, sepse këto shfaqje nuk janë mjaft të mira. “Ne po bëjmë punën e mirë vetëm në mbrojtje, por është kjo dhe ne duket paksa kaotike në zotërim”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Read More »

Gattuso e bën për “pesë pare” Interin

Milan po kalon nëpër një formë të mirë. Trajneri i Milan, Gennaro Gattuso ka thënë se skuadra e tij nuk guxon ta humb fokusin duke menduar për derbin me Inter. Ai ka refuzuar të flas për derbin e qytetit, dhe ka insistuar se skuadra e tij duhet të fokusohet në dy ndeshjet e radhës në Serie A. “Para ndeshjes me Inter, janë dy ndeshje të rëndësishme ndaj Sassuolo dhe Chievo” ka thënë ai në konferencën për medie. “Ne duhet të fokusohemi tek këto ndeshje, pastaj ne do të shohim për derbin. Ne tani kemi finalet për të luajtur, dhe do të përgatitemi për to në mënyrën më të mirë” ka thënë tutje italiani. Milan është afruar me Inter, dhe mund të kalojë edhe në pozitën e tretë. Gara për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve është shumë e ngushtë në Serie A.

Read More »

Gattuso merr një super lajm para ndeshjes me Sassuolon

Milan është duke shkëlqyer në Serie A. Klubi i Rino Gattusos ka arritur që të këndellet mirë ku nga pozita e 10-të, falë ndeshjeve të mira tani gjendet në pozitën e 4-të në zonën e Ligës së Kampionëve, përcjell ORAinfo. Nënshkrimet e janarit me Lucas Paqueta dhe Piatek kanë ndihmuar ekipin shumë sa drejtuesit e Milan shpresojnë të vazhdojnë formën e tyre të mirë deri në fund të sezonit. Milan do të luajë kundër Sassuolo këtë javë në Serie A italiane ndërsa Hakan Calhanoglu dhe Lucas Paqueta duket se janë gati për këtë lojë. Të dy lojtarët patën lëndime të lehta në ndeshjen e fundit të Milan, por duket se gjithëçka është në rregull me lojtarët. /ORAinfo/ Lucas Paqueta Hakan Calhanoglu

Read More »

Gattuso “çartet” me këta lojtarë pas ndeshjes së mbrëmshme

Tiemoue Bakayoko dhe “Kris” Piatek janë ndër yjet e Milanit që kanë reaguar ndaj barazimit 0-0 të Rossonerëve në Coppa Italia kundër Lazios Ish-futbollsiti i Chelseat, i cili ka ardhur tek AC Milan në verën e kaluar, ka pranuar se bashkëlojtarët e tij dhe ai “nuk kanë pasur natën më të mirë në Romë përcjell ORAinfo. Rino Gattuso gjithashtu pranoi se Rossonerët bënë një hap prapa në Olimpico mbrëmë. Piatek gjithashtu ka përdorur llogarinë e tij të Instagram për të paralajmëruar Biancocelestin për përplasjen e kthimit në San Siro: “Ne do të luajmë me 12 burra”, shkroi ai në llogarinë e tij të mediave sociale./ORAinfo/

Read More »

“Çmenden”Rossonerët, Gattuso po ka probleme me këtë lojtar

Një barazim pas të gjitha pozitive për Milanin, edhe pse ndoshta mjaft i rrezikshëm duke pasur parasysh tani pritet çdo rezultat. Lajmi i keq për Milanon nuk është rezultati. Është më tepër Suso, edhe një herë praktikisht nuk ka marrë dhe shumë të largët nga ajo formë që e kishte dikur përcjell ORAinfo. Ai u vlerësua me notën 5 nga La Gazzetta dello Sport që e konsideron atë më të keq në fushë. Corriere della Sera sot në gazetat nuk ka asnjë dyshim: 25 vjeçari nga Cadiz nuk është mirë, pubalgia ndihet dhe nuk lejon që ai të stërvitet seriozisht dhe vazhdimisht po mundohet ta rigjejë veten. Një problem që e kufizon shumë, dhe që ka larguar nga ekipi i Gennaro Gattuso ndihmës-njeriu me përjashtim, si dhe një referencë tani bëhet i ngadalshëm dhe i parashikueshëm në çdo lojë të vetme./ORAinfo/

Read More »

Gattuso befason të gjithë pas barazimit kundër Lazios

Trajneri i Milanit, Rino Gattuso ka folur pas barazimit me Lazion, ku është shprehur i pakënaqur me lojën e skuadrës së tij. “Rezultati? Mendoj se kemi marrë një hap të vogël mbrapa sonte në aspektin e cilësisë, por ka ende një tjetër lojë për të luajtur kështu që gjithçka është e hapur”, tha Gattusom përcjell ORAinfo. “Lazio është një ekip shumë i mirë, kështu që duhej të ishim në lojën tonë. nuk kemi marrë praktikisht ndonjë shërbim, kemi bërë shumë gabime dhe u kemi dhënë shumë kundërsulme”, tha ai. Gattuso lavdëroi Borinin për lojën e mbrëmbshme. “Shumë mirë bëri Borini duke pasur parasysh se ata nuk luajnë kaq shumë, të pamposhtur në një kohë”. Kredia shkon tek lojtarët, ne kemi një grup të lojtarëve të rinj të rinj këtu. Ne kemi qenë duke punuar shumë dhe ne kemi qenë duke luajtur shumë mirë duhet të vazhdojmë kështu”, tha Gattuso. /ORAinfo/

Read More »

Shokon Gattuso, e përfshinë në formacion futbollistin e lënduar

Ai u përfshi në listën e thirrjes për sfidën e sonte kundër Lazios, por përkundër kësaj Pepe Reina ende nuk është në gjendje të luajë. Portieri i dytë i Milanit në sezonin e tij të parë në Milano, pas aventurës së tij te Napoli, ishte angazhuar për të luajtur ndeshjet e Europa League dhe ato të Kupës Italiane përcjell ORAinfo. Portieri iberian ishte jashtë për disa javë për shkak të disa problemeve të muskujve dhe vetëm dje u te ekipi i Gattusos, i cili e donte në skuadër edhe pse nuk ishte ende 100% e formës. Kështu që sonte do të jetë e vështirë të shohësh atë portë. Reina mund të jetë e dobishme nga minuta e parë në sfidën e kthimit të kupës kundër Lazios, e planifikuar për në 24 prill. /ORAinfo/

Read More »

Gattuso nuk përmbahet, ja çfarë thotë për këta dy lojtarë

Bosi i Milanit Rino Gattuso ka lavdëruar Tiemoue Bakayoko dhe Lucas Biglia. Përpara ndeshjes gjysmëfinales të Coppa Italisë kundër Lazios, Gattuso po fliste me shtypin për dy lojtarë dhe ai ishte plot me lavdërim për ta, përcjell ORAinfo. Ai fillimisht ka folur për Biglian, duke thënë se është një lojtari klasit. “Ai është duke bërë mirë dhe është duke u stërvitur me ne, ai ka pasur një dëmtim të rëndë dhe ai është një lojtar shumë i rëndësishëm për ne, Bakayoko dhe mesfushorët që luajnë po luajnë në mënyrë të pabesueshme”. “Por ai duhet të jetë një vlerë e shtuar: është e rëndësishme që ai të jetë gati, ai duhet të na japë diçka edhe kur të largohet nga stoli, ai është një lider i rëndësishëm”. “Bakayoko më përshkroi si një baba, të gjithë duhet të shkojmë në të njëjtin drejtim, por një fytyrë e gjatë për dikë që mendon të luajë që nga minuta e parë”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Read More »

Gattuso shokon me deklaratën për Piatekun dhe Paquetan

Trajneri i Milanit, Rino Gattuso ka thënë se suksesi i klubit nuk varet vetëm nga dyshja e Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek. Dy blerjet e dimrit kanë bërë një ndikim të vërtetë që kur janë bashkuar me rosonerët, duke e çimentuar vendin e tyre në top katër dhe duke qenë vetëm dy pikë prapa rivalëve të Interit që është në vendin e tretë. Gattuso po bisedonte me Milan TV dhe RaiSport përpara ndeshjes së gjysmëfinales së parë të Kupës së Italisë kundër Lazos dhe tha se suksesi nuk varet vetëm nga yjet e rinj të klubit, përcjell ORAinfo. “Suksesi nuk duhet të shkojë vetëm në Piatek dhe Paqueta, por në ekip, si dhe për t’u dhënë kredi për të gjithë grupin për shfaqjet në terren”. “Entuziazmi i tifozëve, megjithatë, na bën shumë të lumtur, ne duhet të jemi të mirë për ta mbajtur atë të lartë dhe pastaj do të shohim se ku do të shkojmë nga atje”. Që nga ardhja e tij nga Genoa, Piatek ka shënuar shtatë herë këtë sezon. /ORAinfo/

Read More »