Vushtrriasit i dhanë mbështetje të madhe, ja sa vota mori “Albini i vogël”

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Gjyshinca duket se është afër ta siguroj…

Vetëvendosje sqaron pse disa ish-deputetë nuk janë në listat e publikuara nga qendrat e partisë

VV-ja sqaron pse disa ish-deputetë nuk janë në listat e publikuara nga qendrat e partisë. Lëvizja…

Kërkohet dorëheqja e Driton Selmanajt nga deputeti i VV-së

Deputeti i VV-së kërkon dorëheqjen e Driton Selmanajt. Në seancën e djeshme të Kuvendit të Kosovës…

“Populli nuk do të harrojë që dikush hyri në pazare teritoriale duke përkrahur Trumpin në fushatë”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Gjyshinca, në një postim në profilin e tij në Facebook shkruan…

Përplasje mes Gjyshincës dhe Beqirit: “Nuk mundesh me vendos krye në veti, udha e marë të koftë”

“Nuk mundesh me vendos krye në veti, udha e marë të koftë”, përplasje mes Gjyshincës dhe…

Deputeti i VV-së flet sërish për incidentin me Arben Gashin dhe Kujtim Shalën

Gjyshinca i VV-së flet sërish për incidentin me Arben Gashin dhe Kujtim Shalën. Deputeti i VV-së,…