Ish-deputeti i AAK-së: A po të kujtohet shoku Albin, tash as taksë e as reciprocitet

Ai është drejtuar kryeministrit Kurtit Zyrtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Gazmend Syla, i ka…

Gazmendat e Kuvendit

Kuvendi me shumë Gazmenda, e me pak “Gazmend”. Syla, Bytyçi, Abrashi e Gjyshinca, ishin Gazmendët e…

Flet deputeti i AAK-së për rënien e faqes së Trustit: S`ka ku shkon ma dobët

Deputeti i AAK-së për rënien e faqes së Trustit: S`ka ku shkon ma dobët. Faqja e…

Infektohet me koronavirus deputeti i AAK-së: Ky virus nuk është hajgare

Deputeti i AAK-së i infektuar me COVID 19: Ky virus nuk është hajgare. Deputeti nga radhët…

Fillojnë përplasjet Nisma- AAK në koalicion

Pas LDK’së, fillojnë përplasjet Nisma – AAK në koalicion. Deputeti i AAK’së, Gazmend Syla, po kundërshton…

Kryetari i Pejës dhuron 2,500 euro për kryetarin e strukturave paralele serbe në këtë komunë

Gazmend Muhaxheri dhuron 2,500 euro për kryetarin e strukturave paralele serbe në Pejë. Deputeti i AAK’së,…

Deputeti i AAK-së reagon për ndalimin e tregjeve të veturave dhe kafshëve

Ndalimi i tregjeve të veturave dhe kafshëve, reagon deputeti i AAK-së. Qeveria e Kosovës mbrëmë lehtësoi…

Qeveria drejt rënies, deputeti i AAK-së thotë se Hoti mund të shkarkohet nesër

Deputeti i AAK-së thotë se Hoti mund të shkarkohet nesër. Është duke vazhduar takimi i zyrtarëve…

Deputeti i AAK-së: Qytetarët po marrin kredi për tu mjekuar nga Coronavirusi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Gazmend Syla ka reaguar lidhur me çmimet…

Paralajmërohet ngritja e Memorialit për vëllezërit Bytyqi në qendër të Prishtinës

Paralajmërohet ngritja e Memorialit për vëllezërit Bytyqi në qendër të Prishtinës. Deputeti i AAK-së, Gazmend Syla…

Kërkohet që fëmijët e dëshmorëve apo luftëtarëve të UÇK-së, të kenë përparësi në konkursin për rekrutë dhe kadetë në FSK

Deputeti i AAK-së, Gazmend Syla kërkon që fëmijët e dëshmorëve apo luftëtarëve të UÇK-së, të kenë…