Home / Tag Archives: gjendja

Tag Archives: gjendja

Pemët që e ngadalësojnë rënien e flokëve

Pemët që e ngadalësojnë rënien e flokëve

Kur është fjala për flokët e holla apo rënien e tyre, shumica e meshkujve e kërkojnë ndihmën e ndërhyrjeve kirurgjike apo produkteve të ndryshme. Pro, sipas një eksperti, mjafton t’i hani ushqimet e duhura që të ballafaqoheni me këtë problem, transmeton KosovaToday. Falë vitaminave që gjenden në pemët e ndryshme, …

Read More »

Takon Pompeon, bisedojnë për Kosovën

Takon Pompeon, bisedojnë për Kosovën

Aleksandar Vuçiq shkon në Amerikë për të folur rreth Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet nesër me sekretarin amerikan të shtetit, Mike Pompeo në New York, ka njoftuar departamenti amerikan i shtetit Tema kryesore e bisedës mes Vuçiqit dhe Pompeo pritet të jetë gjendja në Kosovë. Pompeo …

Read More »

Një muaj nga kriza e inskenuar humanitare në veri

Një muaj nga kriza e inskenuar humanitare në veri

Një muaj nga kriza e inskenuar humanitare në veri – dyqanet plot mallra. Rreth një muaj më parë në veri të Kosovës është inskenuar një krizë humanitare nga Qeveria e Serbisë. Kjo zhurmë nuk zgjati shumë. Qeveria e Kosovës hetoi planin i cili sipas tyre është gatuar në Beograd për …

Read More »

Ramë Lahajt i ndodh me e keqja

Ramë Lahajt i ndodh me e keqja

Tenori Ramë Lahaj ditë më parë paralajmëroi një koncert, që pritet ta mbajë më 1 gusht në Prishtinë. Por, përmes fotografisë së fundit, ai ka shqetësuar fansat e tij lidhur me gjendjen e tij shëndetësore, e cila tha se nuk është aspak e mirë. Tenori bëri të ditur se është …

Read More »