Home / Tag Archives: gjendje

Tag Archives: gjendje

Learta, në këtë gjendje del në qytet

Learta, në këtë gjendje del në qytet

Learta është ndër personazhet me te perfolura në mediat rozë. Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së njohur, Shyhrete Behlulit, shkruan KosovaToday. Tashmë ajo njihet edhe me dyqanin e saj të fustaneve të quajtur “Mia Matin”. Krahas kësaj atë e gjejmë shumë aktive edhe në rrjete sociale. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet …

Read More »

Afrona shfaqet në këtë gjendje

Afrona shfaqet në këtë gjendje

Afrona, po duket më e bukur se kurrë. Sikurse të gjitha bashkëshortet e këngëtarëve tanë edhe Afrona Dika është bërë fytyrë e mediatizuar dhe e njohur. Qoftë me apo pa dashje, emri i saj vazhdon të shtypet jashtëzakonisht shumë nga mediat rozë, dhe të ketë ndikim tek të gjithë, shkruan Kosovarja. Arsyet për ta ndjekur bukuroshen shqiptare dita ditës po …

Read More »

Serbë lanë në kaos apartamentin, pastruesja rrëfen tmerrin që pa

Serbë lanë në kaos apartamentin, pastruesja rrëfen tmerrin që pa

Enë të shpërndara, një kovë e tejmbushur, çarçafë të copëtuar dhe të shpërndarë, një frigorifer bosh – dhe jo vetëm. Kjo është skena e parë që shihet kur njeriu hyn në një apartament grek ku po qëndronin qytetarët serbë, shkruan blic.rs, përcjell KosovaToday. Dhe po sipas këtij mediumi, një pamje e tillë e arrogancës dhe neglizhencës së lënë nga mysafirët …

Read More »

Haradinajn e lëshojnë nervat në debat me plakun: Mos fol ashtu se është marre për ty

Haradinajn e lëshojnë nervat në debat me plakun: Mos fol ashtu se është marre për ty

Ramush Haradinaj është treguar i ashpër me një plak nga Mitrovica. Një qytetar nga Mitrovica, ka pyetur kryetarin e AAK’së dhe ish-kryeministrin Ramush Haradinaj se ‘pse nuk i kanë ndarë të paktën gjysmë miliardë euro për Trepçën, por për autostradën e Dukagjinit’. Mirëpo pas kësaj pyetje, Haradinaj ka reaguar i acaruar duke i thënë këtij qytetari nga Mitrovica, se ‘është …

Read More »

Dehidrimi – këshillë parandaluese

Dehidrimi – këshillë parandaluese

Qëndrimi në diell për orë të tëra mund të shkaktojë probleme dhe komplikime të rënda te fëmijët e moshave të vogla, kjo për faktin se organizmi i tyre mund të dehidrohet, duke humbur sasi të shumta lëngjesh. Humbja e sasisë së lëngjeve në organizëm në shumë raste mund të kthehet në problem të rëndë shëndetësor për grup-mosha të ndryshme, transmeton …

Read More »

Telefoni juaj i parë, nga pajisja telefonike pa tela e lansuar më 1983 deri te iPhone 1

Telefoni juaj i parë, nga pajisja telefonike pa tela e lansuar më 1983 deri te iPhone 1

Lista me 18 telefona të ndryshëm që janë lansuar brenda disa vitesh, është pëlqyer shumë nga shikuesit, shumica prej të cilëve e kanë gjetur telefonin e tyre të parë. Madje, disa prej tyre thonë se ende e ruajnë, ndërsa është në gjendje të mirë, vetëm se nuk mund të bëjnë asgjë vetëm që të bëjë telefonata, transmeton KosovaToday. Pajisjes së …

Read More »

Në udhëkryq pas dorëheqjes së kryeministrit

Në udhëkryq pas dorëheqjes së kryeministrit

Pas dorëheqjes së kryeministrit, Kosova në udhëkryq. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka filluar konsultimet me partitë politike në lidhje me zhvillimet e fundit pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai ka deklaruar se do t’i shterojë të gjitha mundësitë që në konsultim me partitë politike të gjendet një përgjigje për realitetin e ri politik. Por, sipas Thaçit, nëse partitë …

Read More »

Sëmundje lëkure që mund t’i marrësh në palestër

Sëmundje lëkure që mund t’i marrësh në palestër

Një studim nga Fit Rated, një website për rishikimin e pajisjeve të fitnesit, zbuloi se një peshë në palestër ka 362 herë më shumë mikrobe sesa tualeti Këtu janë disa nga fajtorët më të mundshëm për skuqje pas stërvitjes, puçrra ose plagë, dhe si mund të shmangni marrjen dhe përhapjen e mikrobeve të palestrës në trupin tuaj. Kushtojini rëndësinë e …

Read More »