Home / Tag Archives: gjendje

Tag Archives: gjendje

‘Kemali’ gruan shtatzënë e në gjendje të rëndë, por do t’iu ‘çudisë’ me veprimin sot

Burak Ozcivit dhe gruaja e tij, Fahriye evcen po vazhdojnë të jenë një ndër çiftet më të përfolura në Turqi dhe më gjerë. Gjatë këtyre ditëve mediat turke kanë njoftuar se Fahriye e cila është në muajin e shtatë të shtatzënisë, nuk është në gjendje të mirë dhe për këtë ka përfunduar në spital, përcjell ORAinfo. Sipas mjekëve ajo ka imunitet shumë të dobët dhe për këtë edhe duket të qëndrojë edhe disa ditë të tjera në spital. E sot, Burak ka bërë një veprim të çuditshëm sepse në kohën kur gruaja e tij ëshët në spital ai ka postuar një foto me të cilën reklamon një produkt për flokë./ORAinfo/

Read More »

Befason Albëria, ja në çfarë gjendje e ka publikuar vajzën e saj

Albërie Hadërgjonaj është shumë e lidhur me vjazat e saj. Albërie Hadërgjonaj ka postuar në Instagram disa video, në të cilat shfaq vajzën e saj, Anxhelinën, shkruan lajmi.net. Anxhelina po pozonte në një vaskë të mbushur me para, ndërsa kishte veshur xhinse dhe një bluzë rozë. “Hajde u lafshi me pare moqt e mi”, ka shkruar Albëria. Për ndryshe, Anxhelina Hadërgjonaj ka paralajmëruar rikthimin e fuqishëm në skenën muzikore.

Read More »

Vuan nga kjo sëmundje, djali i ish-ushtarit të UÇK-së në gjendje të keqe, ka nevojë për ndihmë

Djali i Myrtez Gashi, ish-ushtari i UÇK-së ka nevojë për ndihmë financiare. Aron Gashi, djali i ish-ushtarit të UÇK-së, Murtez Gashi, nga Sfërka e Komunës së Klinës ka nevojë për ndihmë që të shërohet pasi ka gjakderdhje në tru. Për shkak të gjendjes ekonomike jo të mirë, Aroni nuk i ka kushtet për tu shëruar jashtë vendit. Duke u gjendur në këtë situatë, familja po kërkon ndihmën e gjithë atyre që mund të kontribuojnë. Për shkak të shumës prej 15 mijë euro të cilën familja e ka të pamundur t’i përballojë, të gjithë ata që dëshirojnë t’ia kthejnë jetën djalit të vogël mund të ndihmojnë duke e kontaktuar prindin e tij, Murtez Gashi.

Read More »

Vuan nga kjo sëmundje, djali i ish-ushtarit të UÇK-së në gjendje të keqe, ka nevoj për ndihmë

Djali i Myrtez Gashi, ish-ushtari i UÇK-së ka nevojë për ndihmë financiare. Aron Gashi, djali i ish-ushtarit të UÇK-së, Murtez Gashi, nga Sfërka e Komunës së Klinës ka nevojë për ndihmë që të shërohet pasi ka gjakderdhje në tru. Për shkak të gjendjes ekonomike jo të mirë, Aroni nuk i ka kushtet për tu shëruar jashtë vendit. Duke u gjendur në këtë situatë, familja po kërkon ndihmën e gjithë atyre që mund të kontribuojnë. Për shkak të shumës prej 15 mijë euro të cilën familja e ka të pamundur t’i përballojë, të gjithë ata që dëshirojnë t’ia kthejnë jetën djalit të vogël mund të ndihmojnë duke e kontaktuar prindin e tij, Murtez Gashi.

Read More »

Adelina në pushime me burrin, por përfundon në një gjendje aspak të mirë

Adelina Tahiri është këngëtarja që u bë e njohur dhe e përfolur në publik që në daljen e saj të parë. Sidomos këto vitet e fundit ajo u komentua shumë, pas lidhjes së saj me burrin maqedonas me të cilin tani ka një djalë, shkruan ORAinfo. Adelina tani jeton një jetë luksozë, e që nuk heziton ta ekspozojë në rrjetet e saj sociale. Sot, ajo ka publikuar disa imazhe ku shihet ndonëse ka shkuar në pushime luksoze ajo shaqet pa grim dhe jo si jemi mësuar ta shohim atë./ORAinfo/

Read More »

Gjendje lufte në Tiranë: Plumba gome dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Polica në Tiranë, ka përdorur plumba gome dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve për t’i shpërndarë ata. Garda e Republikës ka qëlluar me plumba gome dhe gaz lotsjellës nga tarraca e Kryeministrisë në drejtim të protestuesve. Ata tentuan të çanë kordonin e policisë për herë të dytë dhe mësynë kryeministrinë. Ndërkohe që është shkatërruar instalacioni në oborrin e kryeministrisë dhe po thyhen xhamat. Protesta po vazhdon e tensionuar në përpjekje për t’u futur në kryeministri.

Read More »

E lodhur dhe e zbehur, ja në çfarë gjendje ka përfunduar Almeda në prag të lindjes

Almeda Abazi u bë fillimisht e njohur për medait dhe publikun si modele që ndonëse në moshë të re arriti sukses të madh. Ajo vazhdoi karrierën në Turqi, ku pati të njëjtin sukses që kishte në Shqipëri, përcjell ORAinfo. Almeda u bë edhe më e njohur kur u martua me aktorin Tolgahan Saisman para pak vitesh. Tani, ata janë në prag për t’u bërë prindër për herëtë parë dhe Almeda duket se është lodhur shumë këtë kohë e që vërehet në fotot që i poston./ORAinfo/

Read More »

Trupi i pajetë i Sala arrin në Argjentinë, gjendje e familjes e dhimbshme

Futbolli javë më parë u tronditë nga vdekja trgjike e futbollistit, Emiliano Sala, Futbollisti i vdekur në një aksident ajror do të përcillet në banesën e fundit këtë fundjavë. Familja Emiliano Sala ka vendosur që trupi i 28-vjeçarit të prehet në vendlindjen e tij. Mediat shkruajnë se trupi i futbollistit ka mbërritur në Argjentinë ditën e sotme, për tu varrosur në vendlindje. Trupi mbërriti në aeroportin Buenos Aires dhe më pas u shoqërua gjatë rrugës nga një automjet i policisë. Ceremonia mortore do të zhvillohet në Progreso, rreth 538 km në veriperëndim të kryeqytetit të Argjentinës. Sala vdiq më 21 janar, pasi avioni i tij “Piper Malibu” i pilotuar nga David Ibbotson u zhduk nga radarët.

Read More »

Nusja e Kemailit del nga spitali, ja në çfarë gjendje ka përfunduar

Janë çifti më i përfolur. Fahriye Evcen është duke pritur të bëhet nënë për herë të parë. Shtatzënia e saj është dokumentuar hap pas hapi, duke treguar kështu çdo detaj të bukur që aktorja ka përjetuar. Mirëpo, së fundmi, Fahriye pati disa komplikacione dhe u detyrua të shtrohet në spital. Pas një jave në spital, aktorja e ka marrë veten dhe ishte gati të kthehej në shtëpinë e saj. Por, me disa kushte. Doktorët i kanë dhënë një lsitë me gjërat të cilat aktorja nuk duhet të bëjë, duke qenë se është në muaj e fundit të shtatzënisë. Në këtë listë përfshihet përdorimi i mjeteve teknologjike, shtëtijet nëpër qendra tregtare, kontakti i vazhdueshëm me fëmijë të tjerë, etj. Në këtë mënyrë, doktorët besojnë se si Fahriye ashtu edhe bebi, do të jenë të mbrojtur ndaj rreziqeve të jashtme dhe mbi të gjitha, Fahriye duhet të jetë gjithmonë e shoqëruar nga dikush në çdo dalje të saj.

Read More »

‘Asu’ në gjendje aspak të mirë, përfundon në spital

Melisa Pamuk është aktorja dhe modele turke, dhe një ndër më të njohurat jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë. Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me roln e ‘Asu’ në serialin e njohur turk ‘Karasevda’, përcjell ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjete sociale dhe sot ka postuar një foto që i ka shqetësuar të gjithë fansat e saj. ‘Asu’ shihet e shtrirë në spital dhe me infusion në dorë./ORAinfo/

Read More »