Home / Tag Archives: gjiganti

Tag Archives: gjiganti

Numri i fanellës i Sanchez te Inter

Numri i fanellës i Sanchez te Inter

Koha e tmerrit të Alexis Sanchez në Manchester United do të përfundojë pasi ai po afrohet më shumë me transferimin te gjiganti italian të Serie A, Inter. Kiliani e ka informuar tashmë klubin me qendër në Milano se ai dëshiron fanellën me numrin 7 e cila më parë ishte veshur …

Read More »

Lukaku arrin në Milano, po transferohet të gjiganti nga Serie A

Romelu Lukaku pritet të largohet nga Manchester United. Sulmuesi bel, është afër t’i bashkohet gjigantit italian, Inter. Me Antonio Conte që do të shpallet si menaxher i ri i Interit, projekti i tij i rindërtimit është gati të fillojë, përcjell ORAinfo. Mendohet se Lukaku tashmë është takuar me udhëheqësit e …

Read More »

Gjiganti evropian po e rrëmben Strakoshën

Ylli i Kombëtares shqiptare po kërkohet nga Tottenham. Thomas Strakosha në sezonin e ardhshëm mund të mos ta shohim më në Seria A. Portieri i kombëtares sonë mund të fillojë një aventurë të re me finalistët e Champions League-s, Tottenhamin. Paraqitjet shumë të mira në muajt e fundit, kanë konfirmuar …

Read More »

Lajm “bombë”, Wenger te gjiganti i madh

Arsene Wenger me shumë gjasë do ta marrë drejtimin e Lyonit. Lyon ka kontaktuar Arsene Wengerin për marrjen e punës nga menaxheri Bruno Genesio, i cili është i vendosur të largohet nga klubi në fund të sezonit aktual, raporton L’Equipe, përcjell ORAinfo. Ish-trajneri i Arsenalit ka qenë jashtë futbollit që …

Read More »

“Dridhet” Reali, gjiganti i madh po e rrëmben Pogba-n

Paul Pogba është një emër që në krye të mediave botërore. Mesfushori francez pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes dhe gjithmonë duket të jetë tij si në dhe jashtë fushës; qoftë negative apo pozitive. Pogba aktualisht luan për Premier League, Manchester United, por gati la verën e kaluar pas …

Read More »

Përfundon “telenovela”, Conte te gjiganti i madh

Juventusi ka në plan të sjellë ish-menaxherin Antonio Conte përsëri në Torino, raporton Corriere Dello Sport. Thashethemet kanë dalë në sipërfaqe gjatë javëve të fundit duke nënkuptuar largimin e mundshëm të Massimiliano Allegrit në fund të këtij sezoni përcjell ORAinfo. Pas skenave, udhëheqësit e Serie A kanë shprehur një kthim për ish-bosi i Chelseat me Conte thuhet se është i gatshëm të bashkohet me Bianconerët./ORAinfo/

Read More »