Ndizen tensionet/ ‘Po hidhte kimikate’, Irani merr peng anijen e Koresë së Jugut dhe ekuipazhin

Mediat shtetërore në Iran raportojnë se Rojet Revolucionare sekuestruan në ujërat e Gjirit Persik një naftëmbajtëse…

Gjykata e Hagës: Nuk ka dëshmi se Hezbollahu ka gisht në vrasjen e ish-kryeministrit libanez

Gjykata speciale për Libanin, e cila ka mbështetjen e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, njoftoi sot…

Irani: Emiratet e Bashkuara Arabe bënë gabim të madh që bënë marrëveshje me Izraelin

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, ka thënë se Emiratet e Bashkuara Arabe kanë bërë një gabim…