Home / Tag Archives: gjithave

Tag Archives: gjithave

Mbesa e Fadil Vokrrit ia kalon të gjithave, shikoni si ‘shkëlqeu’ në mbrëmjen e maturës

Mbesa e Fadil Vokrrit ia kalon të gjithave, shikoni si ‘shkëlqeu’ në mbrëmjen e maturës

Jemi në muajin kur klasat e dymbëdhjeta përfundojnë shkollat e mesme dhe ajo që shërben si përmbyllëse e rrugëtimit tre-vjeçar është mbrëmja e maturës. Për këtë natë ata përkujdesen që të duken në mënyrën më të mirë të mundshme, përcjell ORAinfo. Janë vajzat ato që preokupohen më shumë për këtë ceremoni e që mundohen të paraqiten sa më veçantë. E …

Read More »

Nusja e Milotit ia ‘ftohë’ të gjithave, kaq bukur po i rri dallama

Milot Llalloshi është këngëtari shumë i njohur kosovar. Ai është pjesë e skenës muzikore shqiptare që një kohë të gjatë pa pauzuar asnjëherë, përcjell ORAinfo. Miloti është shumë i përfolur edhe për jetën e tij private krahas asaj profesionale. Miloti është shumë aktiv edhe në rrjete sociale dhe sot ka publikuar disa foto ku shihet se ka shkuar në dasmë …

Read More »

Nora ua kalon të gjithave në të kuqe, shikojeni sa bukur duket

Këngëtarja kosovare, Nora Istrefi është pjesë e pandashme e skenës muzikore shqiptare që nga paraqitja e saj e parë. Këngëtarja Nora Istrefi, në pak ditë do të publikojë klipin e saj më të ri, në bashkëpunim me motrën e saj, Era Istrefi. “Nuk e di” titullohet kënga e tyre e re, në klipin e së cilës sy motrat do të …

Read More »

Ua kalon të gjithave në dasëm, ja si duket vajza e Mahmut Feratit

Mahmut Ferati është një nga këngëtarët më të njohur të muzikës popullore. Emri i saj nuk është i panjohur për mediet, shkruan Kosovarja. Që nga paraqitja e parë në intervista ajo mori vëmendjen maksimale, kjo sepse është vajza e këngëtarit më të kërkuar të muzikës popullore. Argjenda është tejet aktive në rrjetet sociale, duke marrë pëlqime të shumta dhe komente ndër më pozitivet. E në një imazh që ka hedhur në llogarinë e saj, shihet se ka qenë pjesëmarrëse në një dasmë, e që vërtetë dukej për mrekulli.

Read More »