Srpska e çon në Kushtetuese Qeverinë e Albin Kurtit

Lista Serbe është drejtuar sot në Gjykatë Kushtetuese pas vendimit të qeverisë në krye me Albin…

Flasin nga LDK, tregojnë a do ta dërgojnë Albin Kurtin në Kushtetuese

Lutfi Haziri tregon se a do ta dërgojë në Kushtetuese LDK-ja Albin Kurtin Nënkryetari i parë…

Lista Serbe kërkon dy ministri: S’do ta votojmë Kurtin, qeverinë e tij do ta dërgojmë në Kushtetuese

Lista Serbe ka kërkuar dy ministri dhe ka thënë se nuk e votojnë votojmë Kurtin. Lista…

KMDLNJ ka një kërkesë për bartësit e institucioneve

KMDLNJ: Të formohen institcionet pa vonesa e kundërshtime. Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive…

Gjykata Specialja në Kushtetuese, veç një deputete sipas veteranëve nuk e ka hequr nënshkrimin

Specialja në Kushtetuese, veç një deputete sipas veteranëve nuk e ka hequr nënshkrimin. Ushtruesi i detyrës…

Ngritja e Kushtetueses/ U tërhoq Rama apo Meta? Presidenti i prerë: Nuk ekziston asnjë hap pas nga unë!

Nga qyteti i Elbasanit, Presidenti Ilir Meta foli për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, e cila u…

“Mjaft me lojëra”! Ambasadorja Kim ashpërson tonet ndaj politikanëve: Ngrini Gjykatën Kushtetuese, mos prisni BE-në të marrë vendim!

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka ashpërsuar tonet ndaj politikanëve shqiptarë, pas…

VV tregon kur u informua për rastin e deputetit Etem Arifi

Vetëvendosje tregon kur u informua për rastin e deputetit Etem Arifi. Përfaqësuesi ligjor i Lëvizjes Vetëvendosje,…

Gjyqësori fajëson KQZ-në: Nuk na kërkuan listat e personave të dënuar në zgjedhjet e fundit

Këshilli Gjyqësor fajëson KQZ-në: Nuk na kërkuan listat e personave të dënuar në zgjedhjet e fundit.…

Përfaqësuesi ligjor i LVV-së: Pretendimet e Qeverisë nuk kanë bazë Kushtetuese

Përfaqësuesi i LVV-së: Pretendimet e Qeverisë nuk kanë bazë Kushtetuese. Përfaqësuesi ligjor i Lëvizjes Vetëvendosje, Blerim…

Nis seanca në Kushtetuese për fatin e Qeverisë Hoti

Fati i Qeverinë Hoti, nis seanca në Kushtetuese. Ka nisur seanca publike në Gjykatë Kushtetuese ku…

Soreca e Yuri Kim takojnë Vitore Tushën, ambasadori i BE zbardh detaje

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca dhe ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim janë takuar sot…