Kina kërcënon hapur Tajvanin, dërgon avionët luftarakë mbi qiellin e ishullit

Avionët luftarakë kinezë do të fluturojnë mbi Tajvan për të “deklaruar sovranitetin” nëse marrëdhëniet midis Uashingtonit…

Vaksina kineze 50% efektive? Drejtori kinez reagon: Deklarata ime u keqkuptua plotësisht

Drejtori i Qendrës Kineze të Kontrollit të Sëmundjeve (Kinë CDC) hodhi poshtë të dielën pretendimet nga…

“Kina po përgatitet për luftë”/ Paralajmërimi pas rritjes së aktivitetit ushtarak dhe ‘pushtimit’ të Tajvanit 30 herë brenda muajit

Raporte të publikuara së fundmi kanë zbuluar se avionët luftarakë të Kinës, çdo ditë gjatë janarit,…

Qyteti i Kinës që teston për Coronavirus 3 milionë njerëz në ditë

Nëntë milionë njerëz brenda pesë ditësh testohen për koronavirus në qytetin lindor të Kinës, Qingdao. Shumë…

Kina nis fushatën e “Pjatave të pastra” për të mos e çuar dëm ushqimin

Kina ka ndërmarrë disa masa të reja për të ulur shpërdorimin e ushqimit, pasi Presidenti Xi…