Zaev, Filipçe dhe Nikollovski gjobiten me nga 50 euro nga Policia e Maqedonisë

Kryeministri Zoran Zaev, zv.kryeministri Ljupço Nikollovski dhe ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, janë gjobitur me nga…

Osmani: Edhe Bullgaria ka interes rajonal për t’u integruar në BE

Shefi i diplomacisë së Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani, sot deklaroi se është optimist që Komisioni…

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së…

Bullgaria kushtëzon: Gjuha maqedone nuk ka ekzistuar para 1944

Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së…

Zaev: Mickoski është mbrojtës i krimit dhe padrejtësisë

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka reaguar në lidhje me paralajmërimin e protestës për…

Mickoski paralajmëron protestë për ditën e martë, do të protestohet për Goce Dellçevin

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot pasdite bëri të ditur se të martën do të ketë…