Deputeti kap ofertën “3 në 1” në Përmet

Më shumë se në çdo qytet tjetër të vendit, në Përmet, tre partitë kryesore jetojnë në…

Shpërblim 50 mijë të vjetra për pensionistët/ Valteri: A keni turp?

Deputeti i opozitës Halit Valteri, në fjalën e mbajtur në parlament, foli edhe për shpërblimin prej…

Valteri “shpërthen” kundër liderëve politikë: S’hapen negociatat nëse të korruptuarit nuk shkojnë para drejtësisë

Deputeti opozitar Halit Valteri nga foltorja e Kuvendit ka shpërthyer në akuza ndaj qeverisë por dhe…

Buxheti për 2021/ Halit Valteri: Rama të dalë në përballje të vërtetë me qytetarët, por nuk e bën se ka frikë

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri i kërkon Ramës të dalë në përballje të vërtetë me…

Ahmetaj: Projekti i rindërtimit unik, 21894 përfitues janë paguar! Marrëveshje me Emiratet e Bashkuara për 200 apartamente dhe…

Ministri Arben Ahmetaj, i përgjigjet deputetit Halit Valteri i cili i kërkoi llogari për projektin e…

Valteri: Shqiptarët më 25 prill të distancohen nga trekëndëshi i djallit, ja kush janë oligarkët e vërtetë

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka konsideruar Ramën, Metën dhe Bashën si tre oligarkët e…

Dalin emrat e deputetëve që votuan kundër ndryshimeve zgjedhore

Adriatik Alimadhi, Myslim Murrizi, Ralf Gjoni, Kujtim Gjuzi, Artur Roshi, Zef Shtjefni, Ambra Borova, Gjetan Gjetani,…

Kodi Zgjedhor/ Valteri replikë me Ralf Gjonin: Ndoshta marrim faturën që guxuam, ja ndryshimi i vetëm mes meje dhe teje

Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri ka bërë një replikë me Ralf Gjonin pasi ky i…

“Më kërcënoi në telefon, nuk jam idiot t’i vihem pas”, Valteri sqaron sherrin jashtë Kuvendit: Gjiknuri po ble deputetët

Deputeti i opozitës Halit Valteri shpërtheu në akuza të ashpra ndaj deputetit socialist Damian Gjiknuri pas…

Përplasja Gjiknuri-Haliti, Vasili: Naftëtarët e Ballshit në grevë, batakçinjtë bëjnë sikur rrihen

Nënkryetari i LSI është shprehur në një konferencë për mediat se ndërsa naftëtarët e Ballshit janë…

Opozita parlamentare drejt bojkotit të Kuvendit, i vendos kushte Ramës

Zbardhet drafti i Opozitës Parlamentare për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Ata kërkojnë që pragu elektoral të…

Humb jetën nga Koronavirusi një polic shqiptar, dy javë pasi i vdiq babai nga ky virus

Koronavirusi ia ka marrë jetën pjestarit të Policisë së Tiranës, Ilir Nerguti. Lajmin e bëjnë të…