Home / Tag Archives: haradinaj

Tag Archives: haradinaj

Kryeministri Haradinaj vlerëson rolin e Caritas-it në Kosovë

Kreu i Qeverisë, Ramush Haradinaj ka vlerësuar se roli i Caritas-it i jashtëzakonshëm në kujdesin shëndetësor. Haradinaj ka pritur në takim përfaqësues të Caritas-it evropian, të pritë nga Don Viktor Sopi. Haradinaj ka thënë se Qeveria do të vazhdojë mbështetjen e programeve të përbashkëta të Caritas me komunat e Kosovës, …

Read More »

Kryeministri Haradinaj sot në interpelancë

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe një vartës i tij sot dalin në interpelancë në Kovendin e Kosovës. Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë sot seancat e papërfunduara të datave 30 janar, 28 shkurt, 7, 12 dhe 13 mars, të cilat ishin paraparë për 11 prill, por që u shtynë për shkak …

Read More »

Fyerjet ndaj luftës së UÇK-së, Haradinaj ka këtë kërkesë

Daut Haradinaj, Deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka një kundërpërgjigje për Albin Kurtin. Kurti në fjalimin e tij kritikoi Qeverinë e Kosovës për faktin se, sipas tij, është vonuar shkarkimi i ish-ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal për shkak të fyerjeve ndaj shqiptarëve. “Është mirë me i falënderu …

Read More »

Haradinaj emëron Ardiana Hoxhiqin ministre të MAPL-së

Kreu i Qeverisë Ramush Haradinaj ka emëruar ministren e Ministrisë së Administrimit të Pushtetit. Haradinaj, ka emëruar Adriana Hoxhiqin ministre të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal. “Sot emërova Adriana Hoxhiq, ministre të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, e cila shquhet për angazhimin e saj për të mirën e …

Read More »