Home / Tag Archives: higuain

Tag Archives: higuain

Chelsea- Higuain, vjen lajmi i madh

Gonzalo Higuain u transferua në formë huazimi në janar në Chelsea. Dhe, klubi nga Londra ka bërë planin që të transferoj lojtarin në mënyrë të përhershme. Chelsea janë të bindur se mund të kompletojnë transferimin e Gonzalo Higuain nga Juventusi këtë verë, për një çmim më të ulët se 36 milionë euro, shkruan ESPN. 31 vjeçari iu bashkua Chelsea në afatin kalimtar të dimrit, duke ndërprerë huazimin te Milan për të kaluar në Premierligë. ‘Blutë’ e Londrës kanë arritur marrëveshje me Juventusin për huazimin e Higuain deri në fund të sezonit, me opsionin me të drejtë blerje për 36 milionë euro, shkruan lajmi.net. Skuadra e drejtuar nga Sarri, do të kërkojë të ulet në tavolinë me Juventusin, për të negociuar këtë çmim, duke kërkuar zvogëlimin e tij. Higuain ka shënuar dy gola në katër paraqitje te Chelsea.

Read More »

‘Çmendet’ Higuain, pështyn brenda tunelit të Manchester City

Para humbjes turpëruese të Chelsea 6-0 nga Manchester City në stadiumin Etihad dje, Gonzalo Higuain ka humbur kontrollin nga nervoza duke pështyrë në rrugën e tij drejt fushës përmes tunelit. Higuain arriti në Stamford Bridge nga Milan në një marrëveshje fillestare të kredisë dhe ka bërë mirë që kur arriti, duke shënuar dy herë në lojë kundër Huddersfield dhe duke bërë mirë ndryshe, përcjell ORAinfo. Por veprimi i Higuain ka shkaktuar kundërthënie, ndërsa maskotët e vështronin atë me mosbesim, ndërsa ai pështyu në tokë në tunel, kur ai po bënte rrugën e tij drejt fushës në Etihad. Ndryshe, Chelsea ka bërë humbjen më të thellë këtë sezon 6:0 kundër Manchester Cityt. /ORAinfo/

Read More »

Higuain shokon me deklaratën e fundit, ja çfarë thotë për Milanin

Gonzalo Higuain i Chelseas foli për kohën e tij në Serie A, AC Milan dhe aventurën e tij aktuale në Londër përcjell ORAinfo. “Unë jam shumë i lumtur në Chelsea, është një klub i madh me një stadium të shkëlqyer, një eksperiencë fantastike futbolli, shpresoj me kalimin e kohës që kjo skuadër të mund të arrijë rezultatet që meriton. “Sarri është trajneri i cili më solli më të mirën, e njoh mirë, ai më njeh mirë, shpresoj se mund të kthehemi në nivelin që kishim në Napoli. “Unë mendoj se karriera ime në Itali, pas gjashtë vjetësh, ishte e plotë. Nga Napoli, unë shkova në Juventus dhe fituam dy tituj të ligës, përveç arritjes në finalen e Ligës së Kampionëve. “Në Milano, kishte disa muaj të vështirë për mua, por unë nuk mendoj se niveli im është ulur nga Rossonerët, “përfundoi ai./ORAinfo/

Read More »

Higuain harron Milanin dhe Juventusin, ja çfarë thotë për Chelsean

Sulmuesi i Chelsea, Gonzalo Higuain, është i kënaqur që u bashkua me Maurizio Sarri dhe ndihet më ‘i relaksuar’ në Premier Ligë. Higuain shënoi golat e tij të parë për Chelsean gjatë fitores së tyre 5-0 kundër Huddersfield Toën të shtunën dhe ish sulmuesi i Napolit, Juventus dhe Milanit është duke dashur jetën si një sulmues i Premier League. “Unë mund të shoh se ka një ndryshim nga Liga Italiane, sepse këtu mbrojtësit hyjnë më shumë në ju, veçanërisht kur ju merrni topin në këmbë,” tha ai për Evening Standard, përcjell ORAinfo. “Ky është një ndryshim i madh, por kam një përshtypje të mirë të futbollit anglez dhe gradualisht njohja shokët e skuadrës do të përmirësohet vetëm për mua”. “Kur isha duke u rritur unë pashë të gjitha Ligat e ndryshme, por sidomos kohët e fundit ju shihni shumë më shumë nga Premier League kështu që unë e dija për këtë para se të vija këtu”, ka thënë Higuain. “Unë mendoj se është një Ligë shumë interesante dhe gjithashtu mënyra se si luajnë ata në Angli – ..

Read More »

Gattuso zbulon pse Piatek është më i mirë se Higuain

Trajneri i Milanit Rino Gattuso k ka folur pas barazimit kundër Romës me rezultat 1:1. Ai ka folur për cilësit e sulmuesit të ri të rosonerëve, Piatek. “Piątek? E pra ai i bën mbrojtësit të dridhen dhe ai shënoi përsëri sonte për ne”, tha ai, përcjell ORAinfo. Ai foli edhe për cilësitë e Piatek dhe Higuain. “Piatek vs Higuain? Mirëpo Piatek është i shpejtë dhe i fortë pasi mbrojtësit gjithmonë duhet të kthehen prapa kur ai është në fushë, i cili hap hapësirë për lojtarët e tjerë. Ai me të vërtetë ndihmon ekipin me lëvizjet e tij, pasi sonte nuk mund të përfitonim nga këto hapësira të hapura.”, tha Gattuso. Ai gjithashtu foli për një rast diskutabil për Milanin, ku në zonën e penalltisë pati një shtyrje për Suson. “Penaltia? E pra është ajo që është. Gjyqtarët vendosën se nuk ishte një dënim kështu që unë nuk mund të shtoj shumë për këtë” përfundoi Gattuso. /ORAinfo/

Read More »

Higuain e mahnit trajnerin e tij, ja ҫfarë Sarri thotë për të

Pas transferimit nga Milani, Higuain e ka mahnitur trajnerin e Chelseas. Maurizio Sarri ka thënë se është i lumtur me Gonzalo Higuainin, i cili shënoi dy gola në fitoren e Chelseat 5-0 ndaj Huddersfieldit të shtunën, duke thënë se argjentinasi është duke u përmirësuar. “Kur ai erdhi te ne, nuk ishte në gjendjen e duhur fizike, ama tani po përmirësohet”, tha Sarri. Sarri, i cili e ka pasur nën urdhra argjentinasin edhe gjatë kohës së tij me Napolin, tha se fakti që Higuain po përshtatet me Eden Hazardin e bën atë të lumtur. “Jam shumë i lumtur sepse përveç golave, ai përshtatet shumë edhe në lojën me Eden Hazardin. Për ne kjo është shumë e dobishme”, shtoi ai.

Read More »

Atë që nuk e bëri me Milanin, Higuain e bën me Chelsea

Gonzalo Higuain ka një rekord të mrekullueshëm që kur ai ka punuar nën urdhrat e Maurizio Sarri, duke shënuar 40 gola në 45 ndeshje. Trajneri ishte i vendosur të bashkohej me Pipita në Stamford Bridge, duke këmbëngulur se argjentinasi do të ndihmonte në zgjidhjen e problemit të golit të Chelsea përcjell ORAinfo. Duket se ka punuar, sepse Higuain e nisi me fitore dhe me dy gola në Premier League të 5-0 ndaj Huddersfield Town./ORAinfo/

Read More »

Ende pas startuar mirë, Higuain pëson lëndim te Chelsea

Sapo është transferuar, Higuain ka pësuar një lëndim tek skuadra e Chelseas. Maurizio Sarri e ka konfirmuar se Gonzalo Higuain ka pësuar lëndim në shpinë. Chelsea humbi 4 me 0 ndaj Bournemouthit mbrëmë, ndërsa trajneri italian ka konfirmuar se sulmuesi argjentinas ka pësuar lëndim. Higuain u transferua në këtë muaj te Chelsea si i huazuar nga Juventusi, ndërsa ka pësuar lëndim në shpinë. Argjentinasi pritet të mungojë në ndeshjen e radhës të bluve ndaj Huddersfieldit.

Read More »

Higuain bën gjest të papritur

Gonzalo Higuain ka pranuar disa komente negative, nga ministrit i brendshëm, Matteo Salvini, i cili e kishte kritikuar ashpër argjentinasin për largimin nga AC Milan përcjell ORAinfo “Ai është një turp. Ai veproi si një mercenar i vërtetë dhe ai nuk është mirëpritur këtu. Edhe kështu, mendoj se Milani tani është më i fortë pa atë “, tha Salvini. Argjentinasi nuk e përmendi emrin e Salvinit, por përgjigja e tij dukej qartë në drejtim të ministrit të brendshëm: “Nëse njerëzit flasin keq për një, ju duhet të jeni krenarë sepse kjo do të thotë që jeta juaj është më e rëndësishme se e tyre”, shkruante Higuain në Instagram. Higuain u bashkua me Milanin në huazim me opsionin për të blerë verën e kaluar, por ai kaloi vetëm gjashtë muaj në Italinë e Veriut duke zgjedhur të kalojë në Chelsea në janar me të njëjtën formulë./ORAinfo/

Read More »

Pas largimit nga Milan, Higuain merr një “goditje” të fortë

Zëvendëskryeministri italian, Matteo Salvini shpreson që Gonzalo Higuain nuk e tregoi formën e tij të vërtetë në Milan dhe beson se Rossonerët janë më mirë pa atë. Salvini kishte deklaruar edhe më parë se ndihej i lumtur se Higuain u largua nga Milani në drejtim të Chelsean përcjell ORAinfo. “Unë besoj se Higuain nuk e tregoi formën e tij në Milan,” tha kreu i krahut të djathtë për Corriere della Sera. “Ai sillej jo mirë dhe nuk më pëlqen mercenarët, por ne jemi bërë shumë konkurrues pa të”,ka thënë Salvini./ORAinfo/

Read More »