Hillary Clinton rizbulon veten si shkrimtare romanesh policeske

Një Sekretare Shteti e sapoemëruar, me detyrën për të rikthyer në fuqi udhëheqjen amerikane pas vitesh…

Melania le shtëpinë e Bardhë me një vlerësim të ulët nga amerikanët, por më të lartë se Trump

Melania Trump bëhet gati të largohet nga Shtëpia e Bardhë, ndërsa një sondazh i ri tregon…

Tronditëse/ Biznesmenia e njohur vetëvritet bashkë me foshnjen e saj, hidhet nga lartësia

Një ngjarje e rëndë është raportuar së fundmi. Një biznesmene e njohur është vetëvrarë duke u…

Administrata Biden/ Dalin emrat që pritet të vendosen në postet kyç të administratës Amerikane

Presidenti i zgjedhur Joe Biden synon të emërojë këshilltarin e tij prej një kohe të gjatë,…

Po komentohet nga të gjithë, ҫfarë nuk shkon në foton e Biden dhe Harris?

Çfarë nuk shkon në foton e Biden dhe Harris që po komentohet nga të gjithë. Ish-kandidatja…

Clinton për fitoren e Baiden: Biletë që shkruan historinë

Clinton flet për fitoren e Biden. Ish-kandidatja për presidente në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Hillary…

Humbi zgjedhjet në 2016, Hillary Clinton përshëndet fitoren e Biden: Refuzim ndaj Trump dhe faqe e re për Amerikën

Hillary Clinton ka përshëndetur fitoren e Biden në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Clinton shkruan se votuesit…

Tjetër fitore nga Biden, mposht Trumpin në Maine

Po vazhdon numërimi i votave nga zgjedhjet në SHBA. Demokrati Joe Biden ka fituar të paktën…

Sondazhi i përgjithshëm/ BBC para rezultateve: Biden favorit me 52% për të fituar zgjedhjet e SHBA

Gjigandi mediatik BBC ka publikuar një sondazh të përgjithësuar që përmbledh të gjitha sondazhet kombëtare që…

Pompeo jep një lajm të mirë për kroatët dhe tregon se si i doli testi i COVID-19

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka mbërritur sot në Dubrovnik të Kroacisë në kuadër të…

Anketa e CNN-së: Kush e fitoi debatin e parë mes Bidenit e Trumpit sipas qytetarëve amerikanë

Sipas një ankete të organizuar nga televizioni CNN, gjashtë në dhjetë përcjellës të debatit mes dy…

Trump nuk thotë se do ta transferojë paqësisht pushtetin nëse humb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, refuzoi të thotë se do ta transferojë paqësisht pushtetin…