​Mjeku që zbuloi virusin Ebola: Pandemitë në të ardhmen mund të jenë më të këqija se koronavirusi

Njerëzimi po përballet me një numër të madh të viruseve të reja dhe potencialisht fatale që…

​Mjeku që zbuloi Ebola: Pandemitë në të ardhmen mund të jenë më të këqija se koronavirusi

Njerëzimi po përballet me një numër të madh të viruseve të reja dhe potencialisht fatale që…

Bota shënon Ditën e AIDS-it, në kohën e pandemisë së koronavirusit

Dita Ndërkombëtare e AIDS-it është duke u shënuar më 1 dhjetor, në kohën kur një pandemi…

OBSH-ja ndez alarmin për një virus të ri me përmasa të frikshme

OBSH-ja e lë pak COVID-19, ndez alarmin për një virus të ri me përmasa të frikshme.…

Një burrë britanik humb dëgjimin pas infektimit me Coronavirus

Një burrë 45 vjeç e humbi papritmas dëgjimin për shkak të sëmundjes Covid-19, thanë mjekët që…

Zbuloi terapinë kundër HIV/SIDA, virologu i njohur tashmë i fokusuar tek kura për Covid-19

David Ho është një virolog, skuadra e të cilit tek Universiteti i Kolumbisë, është e para…

Ja pse duhet ta merrni patjetër vaksinën kundër gripit sezonal

Në rast se jeni në dilemë se a duhet ta merrni vaksinën kundër gripit sezonal, ja…

Vdes nga kanceri, personi i parë i shëruar nga HIV-i

Personi i parë i kuruar nga virusi HIV – Timothy Ray Brown – ka vdekur nga…

Vaksina e famshme kundër Covid-19 e nisë fazën e tretë të testimeve

Kompania farmaceutike amerikane “Johnson & Johnson” nëpërmjet një komunikatë bëri me dije se vaksina e tyre…

Dy kompani farmaceutike në SHBA, synojnë zgjerimin e testimit të vaksinës me rreth 44 mijë pjesëmarrës

Kompania farmaceutike Pfizer Inc dhe BioNTech, i propozuan Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) për…

Intervista/ “Vaksina kundër Covid-19 në dhjetor ose janar”- Këshilltar i 6 presidentëve të SHBA flet për pandeminë e ardhshme: E sigurt që do të ndodhë në…

Në një intervistë për “Der Spiegel”, Dr. Anthony Fauci, këshilltar mbi pandeminë i presidentit amerikan Donald…

Këto simptoma tregojnë që mëlçia ju është zmadhuar

Zmadhimi i mëlçisë kryesisht ndodh për shkak të ekzistimit të sëmundjeve apo të viruseve të caktuara…