Biden i shpreh shqetësime për të drejtat e njeriut, presidenti kinez: Mos ndërhyni në sovranitetin territorial të Kinës

Presidenti amerikan, Joe Biden, i tha homologut të tij kinez, Xi Jinping, se është i shqetësuar…

​SHBA dhe Kina në luftë për Hong Kongun, anulohen marrëveshjet

Departamenti amerikan i Shtetit ka informuar Hong Kongun se Uashingtoni kishte pezulluar ose ndërprerë tre marrëveshje…