Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zaev fton opozitën për krijimin e një qeverie të përbashkët

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i ka ofruar opozitës pjesëmarrje në qeveri për të…

Opozita pretendon se do ta rrëzojë qeverinë, Kryeministri i Maqedonisë së Veriut kërkon votëbesim në parlament

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, kërkoi votëbesim nga Kuvendi për Qeverinë që drejton ai…

Zaev kundër zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut: Pengojnë ekonominë!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev është deklaruar kundër zgjedhjeve të parakohshme në vend pas…

Maqedonia e Veriut pozicionim kombëtar për veton e Bullgarisë, takime liderësh deri në fund të vitit

Maqedonia e Veriut duket se do të ketë një pozicionim kombëtar për veton dhe kërkesat e…

Zaev: Mickoski është mbrojtës i krimit dhe padrejtësisë

Kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka reaguar në lidhje me paralajmërimin e protestës për…

Mickoski paralajmëron protestë për ditën e martë, do të protestohet për Goce Dellçevin

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot pasdite bëri të ditur se të martën do të ketë…

Humbi në zgjedhjet e Maqedonisë së Veriut, lideri i opozitës: Nuk dorëhiqem, do luftoj për të rrëzuar qeverinë

VMRO- DPMNE duket e përçarë në Maqedoninë e Veriut, pasi ish- anëtarë dhe anëtarë aktualë të…