Gjithçka gati për ceremoninë zyrtare të pranimit të detyrës së presidentes Osmani

Tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për zhvillimin e ceremonisë së pranimit të detyrës…

Vjosa Osmani e pranon zyrtarisht detyrën e presidentes së vendit

Vjosa Osmani e ka pranuar edhe zyrtarisht, në një ceremoni në sheshin “Ibrahim Rugova” në kryeqytet,…

Historia prekëse e mjekes kosovare, nga lufta në Kosovë te kampi i refugjatëve në Gjermani

Nga lufta në Kosovë te kampi i refugjatëve në Gjermani, historia prekëse e mjekes kosovare. Jeton…

Albin Kurti e quan Ibrahim Rugovën president historik

Kurti e quan Rugovën president historik: Kujtojmë rolin dhe kontributin e tij gjatë viteve të ‘90-ta.…

Albin Kurti bashkë me ministrat bëjnë homazhe te varri i Rugovës, në Prekaz dhe Gllogjan

Kurti bashkë me ministrat bëjnë homazhe te varri i Rugovës, në Prekaz dhe Gllogjan. Të martën…

Kryetari i ri i LDK-së: Nga sot pregatitemi për rikthimin e madh

Abdixhiku ka thënë se nga sot pregatitemi për rikthimin e madh. Kryetari i ri i LDK-së,…

Abdixhiku me LDK-në nesër për vizitë në këtë vend

Lumir Abdixhiku me LDK-në nesër në vizitë në Prekaz. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir…

Lumir Abdixhiku bën homazhe te varri i Ibrahim Rugovës, dërgon një mesazh nga atje

Abdixhiku bën homazhe te varri i Ibrahim Rugovës, dërgon një mesazh nga atje. Një ditë pas…

Abdixhiku mbledh kryesinë e partisë

Lumir Abdixhiku mbledh kryesinë e partisë. Një ditë pas marrjes së detyrës së re, kryetari i…

Këto janë fjalët e para të Lumir Abdixhiku pasi u zgjedh kryetar i LDK-së

Lumir Abdixhiku tashmë është i zgjedhuri i delegatëve për të udhëhequr Lidhjen Demokratike të Kosovës. Pas…

Këto janë fjalët e para të Lumir Abdixhiku pasi u zgjodh kryetar i LDK-së

Lumir Abdixhiku tashmë është i zgjedhuri i delegatëve për të udhëhequr Lidhjen Demokratike të Kosovës. Pas…

Rasti viza – dështon seanca ndaj Ukë Rugovës dhe tjerëve

Në Departamentin për Krime të Rënda me të nisur rishtazi seanca gjyqësore për rastin ndaj të…