Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti për dy ditët e ardhshme

Mot me vranësira dhe diell, këto janë temperaturat për dy ditët e ardhshme. Instituti Hidrometeorologjik i…

Si pritet të jetë moti në dy ditët në vijim?

IHK ka njoftuar për motin që do të mbajë në dy ditët në vijim në Kosovë.…

Pritet reshje bore, ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Moti për pesë ditët e ardhshme, pritet të ketë reshje bore. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka…

Reshje shiu e ulje e temperaturave, ky është parashikimi i motit për sot

Moti për sot: Reshje shiu e ulje e temperaturave. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur…

Parashikimi i motit për këtë javë, rikthehet shiu e bora

Rikthehen shiu e bora, ky është moti për këtë javë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të…

Borë dhe ftohtë, ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ftohtë dhe…

IHK paralajmëron se mund të ketë vërshime të reja për shkak të reshjeve të shiut

Së fundi Kosova është përballur edhe me vërshime në disa vende për shkak të reshjeve të…

Keni bërë plane për vikend? Shikojeni fillimisht parashikimin e motit

Shi dhe paralajmërim për vërshime, këto janë temperaturat për sot. Sot parashihet të mbajë mot i…

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se mot i vranët dhe me intervale me diell…

Ftohtë dhe me ngrica, ky është parashikimi i motit për këtë javë

Temperatura në minus, ky është moti për këtë javë. Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar…

Njoftim i rëndësishëm nga Instituti Hidrometeorologjik rreth situatës me vërshimeve

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron stabilizim të situatës. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar pas ndërprerjes së…

Vishuni trash, këto temperatura na presin sot

Mot i paqëndrueshëm me reshje shiu. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se situatë e…