COVID i ri, ekspertët britanikë paralajmërojnë: Fëmijët më të rrezikuar nga infektimi

Fëmijët mund të jenë më të rrezikuar nga infektimi me variantin e ri të koronavirusit sesa…

Vendosja e karantinës së dytë, ulet me 30% numri i të infektuarve në Britaninë e Madhe

Rastet me koronavirus në Britaninë e Madhe kanë rënë me 30 për qind gjatë vendosjes së…

Sa zgjasin antitrupat te njerëzit që e kanë kaluar coronavirusin? Lajmet s’janë aspak të mira

Nivelet e antitrupave mbrojtës te njerëzit zbehen mjaft shpejt pas infektimit me coronavirus, thonë studiuesit. Antitrupat…

Sa zgjasin antitrupat te njerëzit që e kanë kaluar koronavirusin? Lajmet s’janë aspak të mira

Nivelet e antitrupave mbrojtës te njerëzit zbehen mjaft shpejt pas infektimit me koronavirus, thonë studiuesit. Antitrupat…

Të gjitha shpresat te vaksina e COVID, por shkencëtarët paralajmërojnë: As ajo nuk do mundet…

Edhe një vaksinë efektive e koronavirusit nuk do ta kthejë jetën në normalitet në pranverë, ka…

Dimri stina e viruseve, Covid-19 mund të bëhet më i rrezikshëm

Dimri po vjen dhe tradicionalisht është koha e festave, por edhe e sezonit të gripit. Kjo…

Shkencëtari britanik, Shattock: Do të duhet të jetojmë për shumë dekada me coronavirusin

Palestrat dhe pishinat e shtëpisë po rihapën sot me rastin e lehtësimit të fundit të masave…

Shkencëtarët zbulojnë si mund të jetë vaksina antikoronavirus

Jo me injeksion, shkencëtarët zbulojnë si mund të jetë vaksina antikoronavirus. Në mesin e garës globale…