Njihuni me shtetin ku ajri është aq i ndotur, sa mund të prodhohen pllaka ndërtimi (Foto)

India është vendi që ka ndotjen më të madhe të ajrit në botë. Shtëpia e 21…

20 Weird Things That Can Happen Only In India

It’s true that India is one of the most unusual countries in the world. You can…

Arrin në Serbi kontigjenti i parë i vaksinave të AstraZeneca, Vuçiç: Moment me shumë rëndësi!

Kontingjenti i parë i 150,000 dozave të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë AstraZeneca, ka arritur në…

Diplomacia për vaksinën anti-Covid/ Si po bie ndikimi i Perëndimit në luftën me pandeminë

“Sot është më lehtë të gjesh një armë bërthamore sesa të marrësh një vaksinë,” deklaroi në…

Shkon në 100 milionë numri i të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën

Ka shkuar në 100 milionë numri i të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën. Më…

Tmerr/ Besonin se kishin fuqi mbinatyrore, prindërit vrasin barbarisht dy vajzat e tyre

Një çift bashkëshortësh janë akuzuar për vrasjen e dy vajzave të tyre pasi besonin se kishin…

Rriten tensionet midis Kinës dhe Indisë, përleshje midis ushtrive në kufi

Ushtritë kineze dhe indiane vazhdojnë ballafaqimet e herëpashershme përgjatë vijës së debatuar kufitare mes tyre. Palët…

Koronavirusi arrin 2 milion viktima në gjithë botën, kryeson SHBA

Koronavirusi thuajse një vit nga shfaqja e tij ka arritur në 2 milion viktima ndaj COVID-19…

Vendi i dytë në botë për infektimet nga COVID-19, India miraton vaksinën e Oxford/AstraZeneca

India, vendi i dytë pas SHBA me më shumë të infektuar nga COVID-19 ka miratuar vaksinën…

Shkon në 84 milion numri i rasteve me COVID-19 në gjithë botën

Sipas Universitetit Johns Hopkins, numri i të prekurve nga koronavirusi e ka kaluar shifrën 84 milionë…

Mbi 79 milionë të infektuar me Covid-19 në mbarë botën

Koronavirusi vijojn të jetë një ndër sfidat e vështira në të gjithë botën. Nga fillimi i…

Sërish shifra të larta me COVID-19 në mbarë botën, mbi 77 milionë raste

Sërish shifra të larta të rasteve me COIVD-19 në mbarë botën. Mësohet se numri në total…