Këto janë qytetet në Shqipëri ku burrat dhe gratë janë më “dembelë”

Zbuloni qytetet në Shqipëri ku burrat dhe gratë janë më “dembelë”. Në fund të tremujorit të…

“Shqiptarët do të kthehen 15 vite pas”, Tabaku: Rama mendon për oligarkët edhe kur ekonomia humbet 1 miliard euro

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, shkruan në një postim në “Facebook” se ekonomia do të kontraktohet për…

Nuk i ndal as Covidi, rreth 4 mijë e 700 kosovar shkuan në Shqipëri për vikdend

Rreth 4.700 qytetarë të Kosovës udhëtuan në fundjavë drejt Shqipërisë. Qytetarët nga Kosova po i bëjnë…

EMRI/ Kuvendi miraton drejtoreshën e re të INSTAT

Elsa Dhuli është emëruar drejtoresha e re e përgjithshme e Institutit të Statistikave. Emërimi i saj…

“Shifrat e vdekshmërisë foshnjore, katastrofike”, Petrit Vasili: Ja skenari i zi i Qeverisë, të dhënat janë tronditëse

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili foli sot për vdekshmërinë foshnjore, shifrat e të cilës tha janë…

”Zdromsa”, Veliaj sqaron qëllimin e fjalës: E kam thënë para 3-4 viteve, u nxor jashtë kontekstit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shpjeguar qëllimin e fjalës “Zdromsa”, e cila bëri…

Meta: Është një fatkeqësi që Kryeministri ose nuk e njeh ekonominë ose gënjen. Fondi i pagave nuk është tregues për rritjen. Ja çfarë ka ndodhur

Presidenti i Republikës Ilir Meta del kundër kryeministrit Edi Rama në lidhje me çështjen e pagave.…

“Pandemia nxori 100 mijë shqiptarë të papunë”, Rrushaj: Qeveria të mbështesë financiarisht shqiptarët dhe bizneset

Drejtori i fushatës së Partisë Demokratike, Alfred Rrushaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”…

Meta ngre alarmin për rënien e blegtorisë: Braktisja po shpopullon zonat rurale, miliarda euro jepen për tendera sekret

Presidenti i Republikës Ilir Meta ngre alarmin për rënien e blegtorisë, si një nga sektorët më…

Në Shqipëri 63% turistë më pak gjatë gushtit, nuk zhgënjen Kosova

Bregdeti shqiptar është vizituar këtë vit nga 65% më pak turistë të huaj krahasuar me një…

​Turizmi në Shqipëri, 91 milionë euro të ardhura për 6 muj

Të ardhurat nga turizmi në Shqipëri shënuan vlerën 91 milionë euro në 6-mujorin e parë të…

Stafet arsimore në Shqipëri më të ngarkuarat në Europë, një mësues për 17.1 nxënës

Sistemi arsimor i Shqipërisë përllogarit 17.1 nxënës për mësues në arsimin publik, me ngarkesë nga më…