Ministri Sveçla po qëndron për vizitë zyrtare në Francë

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Xhelal Sveçla, po qëndron sot në një vizitë zyrtare në…

Kërkohej nga INTERPOL-i, Policia e Kosovës arreston një person

Policia e Kosovës arreston një person që kërkohej nga INTERPOL-i. Policia e Kosovës përmes një komunikate…

Kryeministri Hoti paralajmëron rikthimin e reciprocitetit ndaj Serbisë

Hoti paralajmëron rikthimin e reciprocitetit ndaj Serbisë: Pa njohje, s’ka marrëveshje. Në Kuvendin e Kosovës po…

Finalizohet operacioni ndërkombëtar, 7 shqiptarë në pranga për trafik armësh dhe droge

Finalizohet operacioni ndërkombëtar, 7 shqiptarë në pranga, arrestohen dhe të huaj nga 35 vende. Operacioni ndërkombëtar…

Sulmet e Serbisë ndaj Kosovës, kërkohet ndërhyrja e ndërkombëtarëve për t’i ndalur ato

Kërkohet ndërhyrja e ndërkombëtarëve për t’i ndalur sulmet e Serbisë ndaj Kosovës. Ndonëse kanë kaluar 5…