Fantastik Shpati Zekaj, kalon në finale të ‘European Open’

Xhudisti kosovar, Shpati Zekaj ka arritur të kualifikohet në finale të European Judo Open që po…

Shpati Zekaj arrin pa luftë në gjysmëfinale të “European Open”

Shpati Zekaj ka arritur në gjysmëfinale të European Open dhe mund të sjellë një medalje të…

Laura Fazliu Fazliu rrugës për medalje

Laura Fazliu është përballur me Nadiah Krachten në raundin e tretë në Grand Slamin e Zagrebit.…

Fazliu kualifikohet në gjysëmfinale të Grand Slamit të Zagrebit

Laura Fazliu është përballur në çerelfinale në Grand Slamin e Zagrebit. Fazliu ka garuar në kategorinë…

Flaka Loxha eliminon britaniken me IPPON, kualifikohet tutje

Flaka Loxha është përballur në raundin e dytë me britaniken Stephanie Walker. Loxha u tregua e…

Fantastike Fationa Kasapi, fiton me IPPON ndaj Sommer

Fationa Kasapi është xhudistja e tretë nga Kosova që e fillon me fitore aventurën e saj…

Laura Fazliu mposht lehtësisht kroaten Mandaric

Laura Fazliu është ndeshur me Ivana Mandaric në raundin e dytë në Grand Slamin që po…

Loriana Kuka kualifikohet në gjysmëfinale të Evropianit

Fantastike Loriana Kuka, kualifikohet në gjysmëfinale të Evropianit. Loriana Kuka e ka siguruar vendin në gjysmëfinale…

Ky është reagimi i par i Akil Gjakovës pas triumfit në Lisbonë

Akil Gjakova flet pas triumfit në Lisbonë. Akil Gjakova ka falënderuar trajnerin Driton Kuka dhe të…

Momenti kur Nora Gjakova fitoi medaljen e bronztë

Super ippon Nora Gjakova ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të xhudos…