Deklarohet prokuroria, dyshon se Mustafa mund të arratiset, kërkon vazhdimin e paraburgimit

Prokuroria dyshon se Mustafa mund të arratiset, kërkon vazhdimin e paraburgimit. Prokuroria ka bërë kërkesë për…

Si përfunduan Trepça dhe Telekomi i Kosovës me llogari të bllokuara?

Dy kompanitë më të mëdha në Kosovë, Telekomi dhe Trepça, gjatë kësaj jave kanë përfunduar me…

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë: Finalja e dialogut Kosovë-Serbi duhet të çojë në njohje reciproke

Rohde: Finalja e dialogut Kosovë-Serbi duhet të çojë në njohje reciproke. Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë,…

Arrestohen nëntë serbë të Bosnjës nën akuzat për krime të luftës

Autoritetet në Bosnje dhe Hercegovinë thonë se ata kanë arrestuar nëntë serbë etnikë të dyshuar për…

Arrestohen 9 ish-oficerë dhe ushtarë serbë të Bosnjës nën akuzat për krime lufte

Autoritetet në Bosnje dhe Hercegovinë thonë se ata kanë arrestuar nëntë serbë etnikë të dyshuar për…

Serbisë i dorëzohet dron për kërkim të varrezave masive

Në të ardhmen, Serbia do të kërkojë të zhdukurit e konflikteve në ish-Jugosllavi, të cilët dyshohet…

Mlladiq “nuk është në gjendje të marrë pjesë në seancën kundër dënimit për gjenocid”

Dragan Ivetiq, avokati i ish-shefit ushtarak të serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiq, i ka thënë një…

Fatmir Limaj përkujton Adem Demaçin, vlerëson lart figurën e tij

Limaj përkujton Adem Demaçin, vlerëson lart figurën e tij. Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka…

Meta për Adem Demaçin: Do të mbetesh “Mandela i Europës” dhe “Saharovi” ynë

Në dy vjetorin e vdekjes së Adem Demaçit, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se…

Në Dhomën e Përfaqësuesve në SHBA dërgohet rezolutë që dënon gjenocidin në Srebrenicë

Anëtarja e Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, Eddie Bernice Johnson, i dërgoi një rezolutë…

Guterres: Edhe 25 vjet pas gjenocidit në Srebrenicë, paqja është e paqëndrueshme

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, në një video-mesazh për përvjetorin e 25-të…

Arrijnë në Potoçari mbetjet e nëntë viktimave të gjenocidit në Srebrenicë

Kolona e njerëzve me mbetjet mortore të nëntë viktimave të gjenocidit në Srebrenicë arriti të enjten…