Ish-presidenti i KE: Nëse Shqipërisë nuk i hapen negociatat, do ketë pasoja negative për BE

Ish-presidenti i Komisionit Evropian, Romano Prodi duke folur në forumin “Tirana Connectivity Forum” për të ardhmen…

Kryeministri italian: Integrimi i Shqipërisë në BE duhet të vazhdojë. Ja çfarë rrezikon të ndodhë nëse nuk arrihet ky objektiv

“Integrimi i Shqipërisë në BE dhe i vendeve të ish-Jugosllavisë duhet të vazhdojë”. Kështu u shpreh…

Nesër në Kuvendin e Kosovës do të shënohet 30-vjetori i Kushtetutës së Kaçanikut

Nesër në Kuvend shënohet 30-vjetori i Kushtetutës së Kaçanikut. Nesër në ora 12:00 në Kuvendin e…