Edhe Albin Kurti përfshihet në debatin për diasporën, ka disa fjalë

Ditëve të fundit në Kosovë është ndezur një debat i ri për diasporën. Për këtë çështje,…

Kurti flet pas takimit me Vjosa Osmanin kërkon që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt

Kurti pas takimit me Osmanin, kërkon që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt. Ish-kryeministri Albin Kurti…

A do të lejohet të garojë në zgjedhje, përgjigjet Albin Kurti

Kurti pyetet a do të lejohet të garojë në zgjedhje, kjo është përgjigjja e tij. Ish-kryeministri…

Gazeta angleze: Në kërkim të marrëveshjes, Uashingtoni e rrëzoi një qeveri anti-korrupsion në Kosovë

Financial Times: Në kërkim të marrëveshjes, Uashingtoni e rrëzoi një qeveri anti-korrupsion në Kosovë. Gazeta angleze,…

Albin Kurti: Dy herë kam biseduar me Selimin, ju bën të fala

Kurti: Dy herë kam biseduar me Selimin, ju bën të fala. Ish-kryeministri Albin Kurti, sot ka…

Kurti përgëzon policët për aksionin në Karaçevë, tregon pse nuk leje për ndërhyje sa ishte Kryeministër

Mbrëmë është zhvilluar një aksion i madh i Policisë së Kosovës për rrënimin e objekteve ilegale…

Albin Kurti falënderon Izraelin për pranimin e Kosovës: Njohja nuk u ble për t’i dhënë sovranitet Serbisë

Kurti falënderon Izraelin për pranimin e Kosovës, thotë se njohja nuk u ble për t’i dhënë…

Kreu i VV-së: Marrëveshja në Washington është e dëmshme dhe e rrezikshme

Kurti thotë se marrëveshja në Washington është e dëmshme dhe e rrezikshme. Ish-Kryeministri Albin Kurti nuk…

Ish kryeministri Kurti: Në Kosovë jetohet keq

Kurti: Në Kosovë jetohet keq. Ish-kryeministri Albin Kurti thotë se në Kosovë jetohet keq. Në Facebook,…