Kosova është e imja, po aq sa është e Thaçit dhe e Kurtit, thotë Daçiq

Deklarata e kreut të Akademisë së Serbisë, Vladimir Kostic, se “Kosova nuk është e Serbisë”, ka…

Ministrat Daçiç dhe Aleksandar Vulin imunizohen me vaksinën ruse

Kryetari i Kuvendi të Serbisë, Ivica Daçiç dhe ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin morën…

Anëtari i Nismas: Nëse doni të votoni për Daçiqin, votoni Vetëvendosjen

Zafir Berisha nuk i ka kursyer kritikat për Vetëvendosjen. Anëtari kryesisë së Nisma-s Zafir Berisha, ka…

Daçiç: Nuk do lejojmë që Bosnja e Hercegovina ta njohë Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi sot se nuk do të lejojë që të…

Ivica Daçiç nuk ndalet: Vjosa Osmani është 10 herë më e zezë sesa Vlora Çitaku, del kundër për çdo gjë kur…

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, ka sulmuar presidenten në detyrë të Kosovës Vjosa Osmani…

Daçiq jep detaje për takimin e Washingtonit: Grenelli e paraqiti propozimin e shqiptarëve për shfuqizimin e Speciales, refuzuam

Daçiq: Grenelli e paraqiti propozimin e shqiptarëve për shfuqizimin e Speciales, refuzuam. Mediat serbe e kanë…

Kamberi e vendos flamurin kuqezi në Kuvendin e Serbisë, reaojnë Bërnabiq e Daçiq

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, e ka marrë me vete flamurin e Shqipërisë,…

Daçiq: Deklarata e Haradinajt për Vuçiqin, kulmi i hipokrizisë

Reagon Daçiq, thotë se deklarata e Haradinajt për Vuçiqin, kulmi i hipokrizisë. Ministri i Jashtëm serb,…

Daçiq thotë se nuk pret ndryshime ekstreme në qëndrimin e Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi

Daçiq thotë se nuk pret ndryshime ekstreme në qëndrimin e Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi. Kryetari i…

Loja e Daçiqit: Serbia po bashkëpunon në gjetjen e të zhdukurve nga Kosova, Prishtina jo

Daçiq: Serbia po bashkëpunon në gjetjen e të zhdukurve nga Kosova, Prishtina jo. Serbia po bashkëpunon…

Hajrullah Çeku nxjerr të plotë fotografinë e Saranda Bogujecit me Daçiqin: Kjo është manual për dialogun me Serbinë

Deputeti i VV’së nxjerr të plotë fotografinë e Saranda Bogujecit me Daçiqin: Kjo është manual për…

Zëvendëskryeministrja i çon “selam” Daçiqit: Kosova s’do të ndalet

Zëvendëskryeministrja porosi Daçiqit. Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Albulena Balaj- Halimaj, njëherit anëtare e Kryesisë së Nismës i…