Varianti britanik i virusit “godet” Zelandën e Re, qyteti me 1.6 milionë banorë futet në karantinë

Banorët e qytetit Auckland, në Zelandën e Re, u zgjuan këtë të hënë në një bllokim…

Zgjedhjet/ Kryeministrja e Zelandës pranon se ka pirë hashash pak para debatit me rivalen

Kryeministrja e Zelandës së Re ka pranuar se ajo ka përdorur kanabis. Këtë ajo e konfirmoi…

Putini nominohet për Çmimin Nobel për Paqe

Presidenti rus, Vladimir Putin, është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe, ka njoftuar zëdhënësi i tij…

Zelanda e Re heq të gjitha kufizimet e pandemisë në pjesën më të madhe të vendit

Shumë banorë të Zelandës së Re mund të dalin të hënën në mbrëmje dhe ta shijojnë…

Rritet numri i rasteve të reja të koronavirusit në Zelandën e Re

Gjatë 24 orëve të kaluara, në Zelandën e Re janë regjistruar 13 raste të personave të…

Mbi 760 mijë të vdekur nga Covid-19 në mbarë botën

Ka arritur në mbi 20.9 milion numri i të infektuarve nga Covid-19 në botë, ndërsa janë…

Zelanda e Re vazhdon masat e kufizimit për 12 ditë tjera

Kryministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka njoftuar se do të zgjasë për 12 ditë…