Macron infektohet me koronavirus, disa kryeministra europianë futen në karantinë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, do të…

Pati kontakt me Macronin, vetëizolohet kryeministri francez Jean Castex

Kryeministri i Francës Jean Castex, do të vetëizolohet pasi ka pasur kontakte me presidentin Emmanuel Macron,…

Franca drejt mbylljes/ 46 milion njerëz në shtetrrethim, kryeministri: Situata është e rëndë!

Kryeministri francez, Jean Castex, ka njoftuar se vendi do të shtrijë një shtetrrethim brenda ditës në…

Nxënësi i preu kokën mësuesit për karikaturat e profetit Muhamed, protesta masive në Francë

Mijëra francezë u mblodhën në të gjithë vendin këtë të Dielë nën thirrjen “Je suis prof”…

Pamje apokaliptike/ Stuhi dhe përmbytje mes Italisë dhe Francës, 2 të vdekur dhe 25 të zhdukur (FOTOT)

Dy persona vdiqën dhe 25 të tjerë u zhdukën në Francë dhe Itali, pasi një stuhi…

Rritje drastike e rasteve të reja me koronavirus në Francë

Franca raporton 14 mijë raste të reja me koronavirus. Franca po vazhdon të ketë rritje drastike…

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Francë, kryeministri, Jean Castex: Nuk përjashtohet një lockdown i ri

Kryeministri Francës Jean Castex në një intervistë për ‘France 2’ ka deklaruar se nuk përjashton një…

Rikthehen jelek-verdhët, Franca përfshihet nga protestat mes pandemisë së Covid-19

Ripërtërihen protestat e jelek-verdhëve në Paris. Pavarësisht se Franca po përballet me një situatë të vështirë…

Charlie Hebdo: Një proces gjyqësor që prek shpirtin e Francës

Sulmi terrorist ndaj revistës satirike “Charlie Hebdo” shënoi në 2015-n fillimin e një serie të vrasjeve…

Kryeministri i Francës: Epidemia po fiton terren

Kryeministri i Francës, Jean Castex, tha se coronavirusi është i përhapur te popullata franceze katër herë…

“Katër herë më shumë raste të reja me koronavirus se një muaj më parë”, kryeministri i Francës ngre alarmin

Kryeministri i Francës, Jean Castex, tha se koronavirusi është i përhapur te popullata franceze katër herë…

Sipas Qeverisë franceze, vaksina anti-COVID do të prodhohet më së largu deri në fillim të vitit 2021

Qeveria franceze pret që vaksinat COVID-19 nga fundi i vitit 2020 ose fillimi i vitit 2021.…