Frank Wisner: Serbia ta njohë Kosovën të paktën de facto

Frank Wisner, ish-përfaqësuesi special për Kosovën dhe ish-ambasador amerikan, ka thënë se Serbia duhet ta njohë…

Joe Bidenit i kërkohet ta zhvendos Gjykatën Speciale në Kosovë

Shqiptarët e Shoqatës Atlantiku, i kanë kërkuar presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden,…

Vjosa Osmani uron Bidenin në Ditën e Presidentëve

Vjosa Osmani ia uron Ditën e Presidentëve Joe Bidenit. Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani,…

Joe Biden merr “frenat” e Amerikës, zhbërja e urdhërave të Trump dhe masat për pandeminë prioritet i 100 ditëve të para

E mërkura shënoi ditën e parë të Joe Bidenit si President i SHBA-së, por me sa…

Frikësohen në Serbi frikësohen nga përfshirja e mundshme e Albright në dialogun Kosovë-Serbi

Në Serbi frikësohen nga përfshirja e mundshme e Albright në dialogun Kosovë-Serbi. Në këtë moment, askush…

Serbia letër për Joe Biden: I ankohet në Eliot Engel dhe e mëson qysh të sjellet me shtetin serb

Serbia i dërgon letër Joe Bidenit, ankohet lidhur me rekomandimet e Engelit për Kosovën. Drejtori i…

Përpjekje të dëshpëruara nga presidenti Trump dhe aleatët e tij për të përmbysur fitoren e demokratit Biden. Çfarë po ndodh aktualisht

Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur…

Albin Kurti publikon letrën e urimit që ia ka dërguar Joe Bidenit pas fitores

Kurti publikon letrën e urimit që ia ka dërguar Joe Bidenit pas fitores. Kryetari i VV’së,…

Sfida e Trump/ Shtetet ku mund të kërkojë rinumërim votash

Fitorja e Joe Bidenit në presidencialet amerikane varet tani vetëm nga 6 mijë vota në Pensilvani,…

Demokratët në avantazh për ta fituar shumicën në Senat

Përfaqësuesit e demokratëve janë në favor ta fitojnë shumicën në Senatin Amerikan, duke fituar një kontroll…

Fitorja e Joe Bidenit forcon shtetësinë e Kosovës! Ajo e Donald Trump e zbehë atë

Shkruan: Fadil Maloku 1. Sipas Zērit të Amerikës, në zgjedhjet tre nëntorit për President amerikan pritet…

Megjithatë, Biden e refuzon planin e debatit të Trumpit

Organizatorët e fushatës së Joe Bidenit kanë refuzuar menjëherë ofertën e kolegëve të Donald Trumpit për…