Home / Tag Archives: juventus

Tag Archives: juventus

Juventus ia jep lajmin e madh Milanit e shumë skuadrave tjera

Juventusi ka hequr dorë nga ylli i Psg. Juventusi mund të ketë ndjekur Adrien Rabiot në të kaluarën, por Calciomercato pretendon se ata nuk janë në mesin e klubeve që dëshirojnë të transferojnë mesfushorin e Paris Saint-Germain tani, përcjell ORAinfo. Francezi do të jetë në lëvizje si agjent i lirë …

Read More »

Milan dhe Juventus në “luftë”, shkak ky futbollist

AC Milan dhe Juventus janë duke u ndeshur me një luftë me Manchester City për nënshkrimin e yllit të Dinamo Zagrebit, Wonderkid Antonio Marin, raporton Calciomercato përcjell ORAinfo. Sulmuesi 18-vjeçar ka kapur syrin e klubeve të elitave të Evropës , pasi që ai ka shumë talente dhe klubi kroat nuk është kundër shitjes së yjeve. Në fakt ishte klubi i Milanit ai që kishte shprehur interesim i pari për yllin kroat. Mbetet për tu parë se cili ekip do ta transferojë në fund Marin./ORAinfo/

Read More »

Juventus po i sjell dy ‘bisha’ në Serie A

Nëse Zinedine Zidane emërohet trajner i Juventusit, atëherë ai dëshiron ta sjellë mbrojtësin Marcelo Vieira në klub. Që nga koha kur Zidane është larguar nga Real Madridi, Marcelo nuk është në top listën e skuadrës spanjolle, shkruan Goal. Së fundmi është raportuar se braziliani 30 vjeçar është i pakënaqur në Real Madrid dhe nëse Zidane emërohet trajner i Juventusit atëherë ka shumë gjasë që të dy futbollistët të bashkohen sërish.

Read More »

Juventus merr vendim të “çmendur” për Higuianin

Juventusi nuk ka dëshirë të sjellë Gonzalo Higuain përsëri në librat e tyre pavarësisht se si ai është me kredi në Chelsea, raporton Il Corriere di Torino përcjell ORAinfo. Sulmuesi argjentinas u largua nga Torino për në Londër në janar dhe ka mundësinë për t’u lidhur me Blues në një kohë të përhershme, me klubin e tij mëmë duke shpresuar të shohë atë klauzolë të shkaktuar ose një blerës tjetër të hyjë në treg. Kujtojmë se Higuain kaloi një periudhë të keqe te Milan dhe ishte larg formës së tij të pritshme./ORAinfo/

Read More »

Icardi në Juventus? Ky është lajmi i fundit nga Italia

Oferta e Interit për kontratën prej 7 milionë eurosh për Mauro Icardi do të refuzohet pasi pasiguria rritet për të ardhmen e tij. Agjenti i sulmuesit dhe bashkëshortja Wanda Nara do të refuzojnë zyrtarisht propozimin, sipas Tuttosport përcjell ORAinfo. Marrëveshja e Icardi skadon në vitin 2020 dhe raportet e fundit pohojnë se ai është duke kërkuar të qëndrojë në Itali, me një lëvizje për Juventusin që po rritet gjithnjë e më shumë./ORAinfo/

Read More »

Allegri-Juventus, vjen lajmi “bombë” nga Italia

Massimiliano Allegri, do të largohet nga Juventusi në fund të sezonit, thotë menaxheri italian Giovanni Galeone. Radio Kiss Kiss nëpërmjet raporteve të postës Galeone, ish-bosi i Napolit dhe Udinese, duke thënë se 51-vjeçari hodhi poshtë një numër të klubeve të Premier League në verë me pamjet e tij të vendosur për të fituar Ligën e Kampionëve përcjell ORAinfo. “Unë tashmë i thashë atij disa vjet më parë për të shkuar në Premier League”, tha 78-vjeçari./ORAinfo/

Read More »

Juventus dridh Realin, po ia merr Perezit dyshen e frikshme

Sipas edicionit të sotëm të Tuttosport, Cristiano Ronaldo nuk është i vetmi lojtar që do të bashkohet me Juventusin nga Real Madrid. Zonja e Vjetër është e interesuar fuqimisht në nënshkrimin e yjeve të Real Madridit, Isco dhe Marcelo përcjell ORAinfo. Spanjolli është i pakënaqur me kohën e tij të lojës në Santiago Bernabeu, ndërsa mbrojtësi brazilian tashmë ka sugjeruar që hapi tjetër i karrierës së tij mund të jetë në Torino, në afërsi të shokut të tij Cristiano Ronaldo. Sigurisht që Juventusi është shumë i interesuar për dyshen në fjalë./ORAinfo/

Read More »

Juventus – Bologna, janë publikuar formacionet zyrtare

Do të zhvillohet ndeshja mes Juventusit dhe Bolognas. Juventusi do të luajë me një treshe sulmuese të pazakontë kundër Bolognës në Serie A. Massimiliano Allegri ka vendosur t’ia besojë një vend në krahun e djathtë të sulmit Joao Cancels, mbrojtësit të djthatë, bashkë me Cristiano Ronaldon dhe Mario Mandzukicin. Juventusi i shkon Bolognës në një ndeshje të vlefshme për kampionatin italian, me synimi që ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje në ligë, 23 fitore dhe tri barazime deri tani. Pas humbjes 2:0 kundër Atletico Madridit në udhëtim në ndeshje e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, Juve kërkon t’i kthehet fitores ndaj Bolognës. Takimi nis në orën 15:00. Formacionet zyrtare të të dy skuadrave: Bologna: Juventus:

Read More »

Yllin që po e kërkon Milan, po e rrëmben Juventus

Juventus janë inkurajuar në garën për mesfushorin e Paris Saint-Germain Adrien Rabiot, pasi Barcelona tani nuk është e gatshme të nënshkruajë francezin. Rabioti ka qenë qendra e interesit nga një mori klubesh anembanë Evropës, pasi ai tani është shumë larg PSG-së kur bëhet fjalë për nënshkrimin e një marrëveshjeje të re në klub. Duke nënkuptuar se ai do të jetë një agjent i lirë në verë përcjell ORAinfo. Mundo Deportivo deklaron se Juventusi dhe AC Milan janë dhënë një rritje në ndjekje për mesfushorin, pasi Barcelona tani nuk është e gatshme të nënshkruajë mesfushorin francez në një transferim të lirë. Barca nuk do të paguajë pagat që dëshiron lojtari dhe kjo është arsyeja e vetme pse ai nuk është i gatshëm të qëndrojë në PSG, të cilët gjithashtu nuk po kërkojnë të paguajnë mënyrën se si ai dëshiron. Është raportuar gjithashtu se Rabiot ka marrë tashmë vendimin për të hequr nënën e tij si agjent i tij./ORAinfo/

Read More »