Home / Tag Archives: juventus

Tag Archives: juventus

Icardi te Juventus!

Icardi mund të përfundojë te Juventusi. Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, e ka konfirmuar se Zonja e Vjeter ishte interesuar për transferimin e Mauro Icardi-t. Icardi është lidhur ngushtë me një largim nga San Siro, dhe javën e kaluar madje i ishte hequr shiriti i kapitenit. “Patëm pyetur për informata. Donim ta dinim se çfarë mendon Icardi për të luajtur për Juventusin. Por tani nuk ka kontakte, ai është një lojtar i Interit dhe ne po mendojmë për sezonin tonë”, ka thënë Paratici për Rai Radio 1. “Së fundi nuk ka kontakt, jemi në shkurt, dhe ai është lojtar i Interit, dhe ne kemi gara të rëndësishme para vetes. Është një temë që ose do t’i kthehemi, ose jo, në qershor”.

Read More »

Lamtumirë Juventus, ylli i madh transferohet në Bayern Munich

Paulo Dybala pritet të largohet nga Juventus gjatë afatit të verës. Dybala nuk është i lumtur me minutazhën e ofruar nga Maxi Allegri, andaj do të largohet në verë. Bayern Munich e dëshiron transferimin e sulmuesit argjentinas, por që duhet të ofroj një shumë mbi 100 milionë euro, përcjell lajmi. Skuadra gjermane e di se situata e Dybalas te Juventus është e ndërlikuar, andaj dëshiron t’i marrë shërbimet e tij qysh në verë. ‘Zonja e Vjetër’ ka bërë me dije se ata janë të gatshëm ta shesin argjentinasin, por që kërkojnë mbi 100 milionë euro.

Read More »

Yllin që e kërkoi Milan, po e transferon Juventus

Federico Chiesa po konfirmon të jetë një nga protagonistët e mëdhenj në Serisë A dhe është një lojtar i cili vlerësohet shumë nga shumë klube të mëdha evropiane, veçanërisht në Itali, ku Juventusi, Milan dhe Interi do të donin të bënin një qasje për të siguruar shërbimet e tij të ardhshme verë përcjell ORAinfo. Juventusi ka kërkuar atë për vite me radhë dhe kontakti i parë daton në verën e 2017. Beppe Marotta thuhet se ka pasur biseda me babanë e Federicos, Enrico Chiesa. CEO i Nerazzurri dëshiron të përforcojë skuadrën me dy yje të rinj italianë: Nicolo Barella dhe sulmuesi i Fiorentinës./ORAinfo/

Read More »

Përfundon ndeshja Juventus – Frosinone, ky është rezultati

Zonja e Vjetër, ka arritur sonte një fitore të rëndësishme. Juventusit ka arritur të shënojë fitore në ndeshjen hapëse të javës së 24-të në Serie A ndaj Frosinones me rezultat 3-0. Zonja e Vjetër e nisin shumë mirë takimin duke shënuar me Paulo Dybalan që në minutën e 6-të. Një gol shumë i bukur i nga argjentinasi që goditi nga 20 metra. Lideri i Serie A nuk e hoqi këmbën nga gazi dhe e shënoi edhe golin e dytë. Ishte Leonardo Bonucci që shënoi në minutën e 17-të në portën e zbrazët. Pjesa e parë u mbyll me epërsinë prej 2-0 në favor të Juventusit.Edhe në pjesën e dytë ‘Zonja e Vjetër’ nuk e hoqi këmbën nga gazi. Portugezi Cristiano Ronaldo e shënoi golin e tretë pas një aksioni shumë të bukur. Juventusi dha shenja të mira para ndeshjes së rëndësishme me Atletico Madridin. Me 66 pikë janë lider

Read More »

Formacionet zyrtare, Juventus – Frosinone, Allegri kthen yllin e madh në formacion

Juventusi do të përballet sonte me Frosinonen. Juventusi do të tentojë ta rris epërsinë me Napolin në ndeshjen që e zhvillon të premten në mbrëmje ndaj Frosinones. Bardhezinjtë vijnë pa asnjë humbje në këtë ndeshje, ku në 23 takime ka 20 fitore deh tri barazime këtë sezon. Kthehen nga lëndimet Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci që luajnë nga minuta e parë Allegri ka vendosur që t’i fus nga minuta e parë treshen e sulmit, Cristiano Ronaldon, Paulo Dybalan dhe Mario Mandzukicin. Te Frosinone në portë do të jetë Sportielli. Sulmi i është besuar sulmuesit në formë Ciofani. Juventusi: Szczesny, Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio, Khedira, Emre, Bentancur, Dybala, Mandzukic, Cristiano Ronaldo Frosinone: Sportiello, Goldaniga, Salamon, Capuano, Zampano, Chibsah, Viviani, Cassata, Molinaro, Ciofani, Ciano.

Read More »

Juventus jep lajmin e madh para ndeshjes me Frosinonen

Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Paulo Dybala, Mario Mandzukic dhe Cristiano Ronaldo pritet të fillojnë për bianconerët, në ndeshjes Juventus në Frosinone. Chiellini ka dalë jashtë aksionit që nga çalimi gjatë humbjes 3-0 të Kupës së Italisë në Atalanta më 30 janar përcjell ORAinfo. Ai kthehet në fillim të XI, ndërsa Bonucci nuk ka qenë i pranishëm që nga shtrëngimi i këmbës së tij kundër Lazios më 27 janar. Andrea Barzagli është në stol, kështu që mbrojtja e plotë e BBC është ende e mundur. Miralem Pjanic, megjithatë, është i qetë, me Mattia De Sciglio që hyn për pezullimin e Alex Sandro, Douglas Costa dhe Juan Cuadrado të plagosur. Formacionet e mundeshme: Juventusi: Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Khedira, Emre Can, Bentancur; Dybala, Ronaldo, Mandzukic Frosinone: Sportiello; Goldaniga, Salamon, Capuano; Zampano, Chibsah, Maiello, Cassata, Beghetto; Ciano, Ciofani

Read More »

“Bomba” e ditës: Icardi te Juventus?

Ylli i Interit, Mauro Icardi kohën e fundit ka prishur raportet me klubin ‘zi e kaltër’. Icardi mund të transferohet të Juventusi. Dyshimet për largimin e Mauro Icardit nga Interi po vazhdojnë të rriten nga momenti në moment. Sulmuesi argjentinas ka pësuar rënie në hierarkinë e Interit, duke e humbur shiritin e kapitenit, i cili iu dha portierit Samir Handanovic. Marrja e shiritit të kapitenit dhe refuzimi i lojtarit për t’iu bashkuar skuadrës në udhëtimin në Vjenë për ndeshjen kundër Rapid, kanë rritur dyshimet për largimin e tij në fund të sezonit. Dyshimet rriten edhe më shumë kur mësohet se kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, ka filluar të ndjekë Icardin në ‘Instagram’. Kujtojmë se vetë drejtues të Juventusit kanë pranuar se verën e kaluar kanë mundur të transferojnë Icardin në Torino. Me situatën e krijuar, është shumë e mundshme që Icardi në verën e këtij viti të largohet nga Interi në drejtim të rivalëve të Juventusit.

Read More »

“Çmendet” Juventus, ofron 175 milionë për yllin e madh

Mo Salah ylli i Liverpoolit është në radar të Juventusit. Madje gjiganti italian thuhet se janë të gatshëm të ofrojnë një shumë prej 175 milionë për ta joshur atë në Itali nga Liverpuli, raporton The Sun përcjell ORAinfo. Cristiano Ronaldo ka dhënë vulën e tij të miratimit, raportojnë ata, me udhëheqësit e Serie A të gatshëm për ta bërë Salahun transferimin e dytë më të madh të të gjitha kohërave. Ndërkohë që Salah mund të gjente veten duke luajtur për Zonën e Vjetër, sezonin e ardhshëm, verën se lamë pas ai ishte i lidhur me një lëvizje në Real Madrid!./ORAinfo/

Read More »

Ramsey edhe zyrtarisht tek Juventus, vjen reagimi nga Arsenal

Ramsey tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i Juventusit. Aaron Ramsey ka nënshkruar sot parakontratën e tij me Juventus, duke konfirmuar kështu të ardhmen e tij në Serie A. Mesfushori nuk ka arritur që të gjej marrëveshjen e duhur me Arsenal për vazhdimin e kontratës, kështu ai do të largohet si lojtar i lirë drejt Torinos. Pasi gjithçka është konfirmuar sot më herët, një reagim erdhi edhe nga faqja zyrtare e skuadrës së Arsenal, të cilën lajmi.net ua përcjell më poshtë. “Secili nga klubi i Arsenal i dëshiron Aaron Ramsey një të ardhme të lumtur dhe të suksesshme. Aaron dha një kontribut në skuadrën tonë që prej kur erdhi nga Cardiff në vitin 2008. Ai gjithmonë ka qenë profesionist dhe do të ketë gjithmonë një vend special në zemrat dhe memoriet e tifozëve të Arsenal, anë e mbanë botës. Ne do të shohim përpara dhe të mbarojmë këtë edicion me ndihmën e Aaron para se ai të bashkohet me Juventus, gjatë verës” shkruhet në deklaratën e lëshuar nga skuadra, transmeton lajmi.net. Ramsey ..

Read More »

Zyrtare: Juventus nënshrkuan me Remseyn

Juventusi ka njoftuar se mesfushori i Arsenalit Aaron Ramsey do t’i bashkohet atyre në një transferim të lirë këtë verë. Lojtari i Arsenalit është pajtuar me kampionët e Serie A, për një kontratë katër vjeçare, dhe sot është bërë e ditur se ai ka nënshkruar një parakontratë me ‘biankonerët’. Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga Britania e Madhe, duke lënë anash edhe bashkëvendësin e tij, Garreth Bale. Aaron do të ketë një pagë javore prej 400 mijë funteve. Ai kështu do të bëhet ndër 10 lojtarët më të paguar në botë.

Read More »