Home / Tag Archives: juventusi

Tag Archives: juventusi

Juventusi ia ka “frikën” këtij lojtari të Milanit

Alex Sandro, ka paralajmëruar Juventusin për të mbajtur një sy në sulmuesin e Milanit, Gonzalo Higuain.Higuain humbi një penallti në takimin e tij të parë me Juve si një lojtar i Milanit më herët në sezonin, por Alex Sandro beson se Juve do të dalë triumf në këtë sfidë përcjell ORAinfo.“Finalja është gjithmonë një lloj i ndryshëm i lojës” “Është gjithmonë një ndeshje me një këmbë dhe është një lojë që është afër kthimit tonë nga pushimet e dimrit, kur ne duhet dhënë 100%”“Ata kanë një bazë dhe kulturë tjetër tifozerie , por unë mendoj se do të jetë një finale e mirë. Mendoj se Higuain dëshiron të ketë një ndeshje të madhe kundër nesh, por gjithashtu duhet të jemi të kujdesshëm ndaj lojtarëve të tjerë të Milanit.“Ata gjithashtu kanë Paqueta, i cili është një lojtar i mirë sepse teknikisht ai është shumë i fortë”, ka thënë Sandro./ORAinfo/

Read More »

Juventusi po “dridhet” nga ky lojtar i Milanit

Dje, Lucas Paqueta bëri debutimin e tij për AC Milan në ndeshjen kundër Sampdoria, të cilën Rossonerët përfundimisht fituan me rezultat 2-0.Braziliani u tërhoq në favor të Borini pas 85 minutash, por përkundër kësaj, ai sigurisht nuk e harroi mundësinë e tij përcjell ORAinfo.Gattuso vendosi të fusë nënshkrimin e ri në mesfushë, të cilën shumë e panë si një rrezik paraprakisht. Sidoqoftë, Paqueta shfaqi një taktikë të shkëlqyer në dyluftim për topin në ajër. Në fakt, ai na kujtoi shumë Bonaventura të dëmtuar, ose të paktën ky është shembulli më i mirë nga skuadra e Milanit për t’u krahasuar me të.Me këtë tha, Gattuso nuk gënjeu kur tha se Paqueta ishte përshtatur mirë, shpejt pasi mbërriti. Ndoshta aspekti më i habitshëm, ai tregoi forcë të madhe pavarësisht nga madhësia e tij.Duke pasur parasysh debutimin e tij, nuk do të ishte një surprizë për ta parë atë në njëmbëdhjetën e parë kundër Juventusit, pasi Milani ka mungesë të dëshpëruar të një lojtari të tipit Bonaventura./ORAin..

Read More »

Ylli i madh i kryen sot testet mjekësore të Juventusi

Juventus po forcohet shumë edhe në afatin e janarit.Aaron Ramsey do t’iu nënshtrohet testeve mjekësore me Juventusin sot në Londër, para se të nënshkruajë kontratë si lojtar i lirë nga Arsenali.Kontrata e përfaqësuesit uellsian me “Topçinjtë” do të skadojë në qershor të këtij viti, prandaj mesfushori është i lirë të nënshkruajë me një klub tjetër për sezonin e ardhshëm.Sipas La Gazzetta dello Sport dhe Corriere dello Sport, përfaqësuesit e Juves janë në Londër dhe sot do t’ia kompletojnë testet mjekësore në fshehtësi Ramseyt, transmeton Express.Ky do të jetë vetëm hapi i parë i testeve të shumta, të cilat do të kompletohen më vonë në Torino. Procedura të ngjashme ishin ndjekur edhe gjatë transferimit të Sami Khediras dhe Emre Canit, si lojtarë të lirë.Ramsey do të nënshkruajë më pas kontratë pesëvjeçare me pagë vjetore 6.5 milionë euro, plus 0.5 milion bonuse nëse ai i luan 50 për qind të të gjitha ndeshjeve të sezonit, apo 1.5 milion nëse ai luan në 75 për qind të ndeshjeve..

Read More »

Juventusi ia terron Interin me vendim e fundit

Juventusi ka paraqitur zyrtarisht një tjetër apel për të hequr titullin e Serie A 2005-06 të cilën e rrëmbeu Interi.Në skandalin e Calciopolit të vitit 2006, Bianconerët kishin revokuar dy Scudetton 2004-05 nuk u vlerësua, ndërsa titulli 2005-06 u dorëzua në vendin e tretë Interit përcjell ORAinfo.Kjo për faktin se Milani, i cili kishte përfunduar i dyti, ishte gjithashtu i lidhur me pikat në gjyq, së bashku me Lazio, Fiorentina, Reggina dhe Arezzo.Juventusi ka pasur disa apele të ndryshme për të rikthyer titujt, ose të paktën trofeun e mëvonshëm të marrë nga rivalët e tyre Inter.Pasi veprimi më i fundit ligjor u refuzua, sot klubi zyrtarisht paraqiti një apel tjetër në tribunalin e Kolegjit të Garancisë dello Sport./ORAinfo/

Read More »

Juventusi i dërgon mesazh yllit të Real Madriditit

Ylli i Real Madridit është i pakënaqur me kohën e tij me trajnerin Santiago Solari dhe Juventusi po e monitoron situatën shumë afër.Spanjolli ishte objektivi i parë i transferimit të Max Allegrit kur taktikanti italian mori përsipër Juventusin në vitin 2014, përcjell ORAinfo.Manchester City mbetet gjithashtu në pozitë të mirë, por Juventusi ka filluar kontakte me disa ndërmjetës të afërt me lojtarin.Isco është tërhequr nga interesi i Juventusit dhe të dy Allegri dhe Paratici janë të vendosur të përpiqen të nënshkruajnë me lojtarin në fund të sezonit, veçanërisht nëse ai do të shtyjë të largohet nga Bernabeu.Bisedimet zyrtare midis klubeve nuk kanë filluar akoma dhe për momentin është gjithashtu e vështirë të emërohet një etiketë çmimesh për spanjollin.Ka, megjithatë, disa lojtarë të Juventusit që kishin qenë të lidhur me Real Madridin në të kaluarën. Ndoshta disa prej tyre mund të përfshiheshin në një marrëveshje shkëmbimi gjatë verës.Isco kurrë nuk ka qenë kaq i afërt pë..

Read More »

Barcelonës po ia merr Juventusi këtë super-lojtar

Mendohej se Barcelona e ka mbyllur marrëveshje me Adrien Rabiot, por duket se ai ende është duke pranuar oferta.Juventus dëshiron ta transferoj mesfushorin francez, ku së fundmi ka bërë ofertë për të.‘Zonja e Vjetër’ dëshiron t’ia rrëmbej Rabiotin Barcelonës, pasi këta të fundit thuhet se janë pajtuar me PSG-në për transferimin e tij.Por, nuk është vetëm Juventus që e do transferimin e francezit, pasi në garë është edhe Tottenham e Bayern Munich.

Read More »

Këtë nuk e priste askush, Juventusi me super-transferim

Juventusi duket se do të bëjë edhe një transferim.Mesfushori i Arsenalit do të zyrtarizohet si lojtar i kampionëve të Serie A këtë janar, por ai do ti bashkohet atyre në verë.Mesfushori i Arsenalit, Aaron Ramsey ka arritur marrëveshje për t’ju bashkuar Juventusit në verë, shkruan Guardian.Ramsey do të kalojë në Juventus si transfer i lirë dhe do të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare nga e cila kur ti mbush 33 vjet do të jetë i pasur për më shumë se 40 milionë euro.28 vjeçarit nuk arriti që të këtë kontratë të re me Arsenalin dhe do të largohet nga ky klub pas 10 viteve.

Read More »

Juventusi jep lajmin e madh për Milanin

Fabio Paratici drejtori i Juventusit, u takua me agjentin e Medhi Benatia mbrëmë.Marokeni është i pakënaqur me kohën e tij të lojës me Zonjën e Vjetër dhe po përpiqet të largohet nga klubi e Milanin dhe Arsenalin e duan atë përcjell ORAinfo.Juventusi nuk është i gatshëm ta shesë lojtarin në janar, megjithatë sitauat mund të ndryshojë në fund të sezonit, kur Benatia do të ketë vetëm një vit në kontratën e tij me Zonjën e Vjetër.Marrëveshja prej 3 milionë euro-një vjeçare e Benatzës me Juventusin skadon në vitin 2020 dhe Zonja e Vjetër mund të jetë e hapur për ta shitur atë në verë./ORAinfo/

Read More »

Leonardo po e sjell edhe një lojtar nga Juventusi

Milan është afër një marrëveshje për mbrojtësin e Juventusit, Mehdi Benatia.Tuttosport raporton se Benatia është lidhur si një objektiv i gjatë për Milanin, si dhe thuhet se Arsenali dhe Borussia Dortmund, kanë interes për të transferuar lojtarin, përcjell ORAinfo.Drejtori i Milanit, Leonardo është duke përgatitur një ofertë për Benatia, për ta sjellë atë në Milano, dhe ka të ngjarë të përdorë rrugën ndërmjet klubeve të krijuara në marrëveshjen Higuain-Bonucci-Caldara që u zhvillua në verë.Me blerjen e Benatia nga Milan, rosonerët shpresojnë se ndoshtase Juventusi do t’u bëjë një zbritje në marrëveshjen e përhershme për Gonzalo Higuain në verë. /ORAinfo/

Read More »

Juventusi pranon shitjen e yllit 100 milionësh

Thuhet se Bayern Munich, Paris Saint-Germain dhe Manchester City duan Paulo Dybala, por Juventusi do të shqyrtojë vetëm ofertat që tejkalojnë 100 milion euro përcjell ORAinfo.Sipas Tuttosport, tre gjigantët evropianë kanë bërë oferta për Dybala, por Juve po ‘injorojnë të gjithë’ për tani.Megjithatë, gazeta thotë se bardhezinjtë ‘nuk përjashtojnë’ shitjen e një emri tjetër të madh këtë verë.Megjithatë, ‘kushtet absolute’ të domosdoshme për Bayern, City ose PSG do të ishin që ata të ofertonin ‘më shumë se 100 milionë euro’, siç është rasti i kthimit të Paul Pogba në Manchester United./ORAinfo/

Read More »