Home / Tag Archives: juventusit

Tag Archives: juventusit

Mandzukic, lajm bombë nga Anglia

Mandzukic, lajm bombë nga Anglia

Mario Mandzukic mund të largohet nga Juventu. Sot është dita e fundit e merkatos në Premierligë dhe mundësia e fundit për ndonjë lëvizje të mundshme. Manchester United është vënë në lëvizje për të transferuar sulmuesin e Juventusit, Mario Mandzukic. Pasi Lukaku ka kaluar te Interi skuadra angleze ka nevojë për …

Read More »

Lukaku, ja cilin e dëshiron Ronaldo në Juventus

Lukaku, ja cilin e dëshiron Ronaldo në Juventus

Mauro Icardi dhe Romelu Lukaku janë duke u kërkuar nga Juventus. Por superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo raportohet se dëshiron që klubi i tij të nënshkruajë me Mauro Icardin këtë verë. Argjentinasi tashmë është thënë nga klubi se ai nuk është pjesë e planeve të klubit sezonin e ardhshëm dhe …

Read More »

United heqë dorë nga ylli i madh

United heqë dorë nga ylli i madh

Manchester United, do të përfundojë interesin e tyre për sulmuesin e Juventusit, Paulo Dybala. Sky Sports News e kupton që United po heqë dorë nga Dybala për shkak të kërkesave të pagës së tij, kërkesave të tepërta nga agjenti i tij, përcjell KosovaToday. Menaxheri Ole Gunnar Solskjaer dëshiron vetëm të …

Read More »

“Ciao” Inter

“Ciao” Inter

AS Roma, ende janë të interesuar të nënshkruajnë sulmuesin e Interit, Mauro Icardi në mënyrë që të forcojnë opsionet e tyre sulmuese përpara sezonit të ardhshëm. Nuk është sekret se Giallorossi janë në treg për një sulmues dhe kanë qenë të lidhur me yllin e Juventusit, Gonzalo Higuain. Sidoqoftë, pasi …

Read More »

Sarri ultimatum Chelseas, pas interesimit të Juventusit

Sarri kërkon një vendim nga Chelsea rreth të ardhmes, pas interesimit të Juventusit. Maurizio Sarri është shumë afër të bëhet trajner i Juventusit, pas largimit të Massimiliano Allegri, që qëndroi për pesë vite në klub. Trajneri italian është bërë prioritet i ‘Zonjës së Vjetër’, pasi që kanë ftohur interesimin për …

Read More »

Lajm “bombë”, ky është trajneri i ri i Juventusit

E ardhmja e Massimiliano Allegrit në Juventus do të vendoset këtë javë. Fjalët e Nedved, para ndeshjes kundër Romës, hedhin re për të ardhmen e trajnerit të Juventusit. Siç shkruan Tuttosport, emrat e Didier Deschamps dhe Maurizio Sarri i pëlqejnë klubit të Torinos, përcjell ORAinfo. Sarri ende përballet me një …

Read More »