Familjarët pesë muaj pa takuar Thaçin dhe të tjerët në Hagë

Pengesë u bë pandemia Kanë kaluar pesë muaj prej kur Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi…

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales.

Gjyqi i komandantëve të UÇK-së, Thaçi dhe të tjerët dalin para Speciales. Sot do të mbahet…

Milaim Zeka thotë se Specialja do të arrestojë shtatë apo tetë deputetë

Gazetari e ish-deputeti Milaim Zeka ka paralajmëruar se do të ndodhin arrestime të reja nga Gjykata…

Mbrojtja e Thaçit thotë se Specialja s’ka juridiksion për gjykimin e tij

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka dorëzuar në Dhomat e Specializuara dhe në Zyrën…

Hoxhaj në Prekaz: Më 5 mars 1998 fitoj Kosova mbi Serbinë

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj i shoqëruar nga strukturat e PDKA-së,…

Salih Mustafa del sot para Gjykatës në Hagë

Seanca e radhës ndaj ish-komandatit të UÇK-së, Salih Mustafa do të mbahet sot në ora 11:00.…

Ahmeti: Kur sëmuret Albin Kurti, unë i çoj mesazh “ishalla je mirë”

Ish-anëtari i VV-së, Shpend Ahmeti, ka komentuar vizitat e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, të…

Specialja ua mundëson festimin e 13 vjetorit të pavarësisë Thaçit e të tjerëve në paraburgim

13-vjetori i pavarësisë në Hagë, Specialja ua mundëson festimin Thaçit e të tjerëve në paraburgim. Kosova…

Krasniqi: Në këtë ditë feste, zemrat tona janë me familjet e dëshmorëve dhe themeluesit e shtetit që po mbahen në Hagë

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka uruar sot të gjithë qytetarët e Kosovës në 13 vjetorin…

E qiten si partin e dytë, Hoxhaj nuk merret me EXIT POLL-et, poston foto me djemtë e Thaçit e Veselit

Enver Hoxhaj publikon fotografi me bijtë e Thaçit dhe Veselit. Kandidati për kryeministër nga radhët e…

Kurti e lë në harresë Rexhep Selimin, nuk e përmendi asnjëherë gjatë fushatës

Albin Kurti nuk e përmendi asnjëherë Rexhep Selimin gjatë fushatës. Sot është dita e fundit e…

Behramaj: Selimi nuk po i mungon askujt në VV, Kurti po e përmend më shumë Thaçin

Ish-këshilltari i Thaçit thotë se Kurti po e përmend më shumë Thaçin se sa Selimin. Adil…