Variantet e reja të Covid-19 kanë “pushtuar” Europën, kontinenti në valën e tretë të pandemisë

Variantet e reja që kanë pushtuar Europën kanë çuar në një rritje të frikshme të rasteve…

Analiza: Mbyllja e shkollave po thellon hendekun klasor në Europë

Askush nuk është kurrë vërtet i gatshëm për bllokim. Por kur Holanda mbylli shkollat ​​e saj…

Gjermania lejon testimet në shtëpi, për të lehtësuar masat anti-Covid

Gjermania ka miratuar 3 teste të COVID-19 për përdorim shtëpiak si pjesë e strategjisë së Ministrit…

Merkel dënon dëbimin e diplomatëve gjermanë nga Moska: E padrejtë! Për momentin do mbajmë të njëjtin pozicion ndaj…

Kancelarja Angela Merkel dënoi të premten dëbimin nga Rusia të diplomatëve gjermanë si një largim i…

“Nga nesër jeta do kufizohet si kurrë më parë në historinë e Gjermanisë”! Presidenti: Nuk ja dalim dot pa masa shtrënguese!

Duke filluar nga dita e nesërme, Gjermania do të izolohet thuajse tërësisht, për shkak të situatës…

Gjermania masa të rrepta për festat e fundvitit, mbyllje nga kjo ditë

Gjermania në mbyllje deri më 10 janar. Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani, ka bërë…

Fondi i rimëkëmbjes pas COVID, BE jep dritën e gjelbër për buxhetin!

Hungaria dhe Polonia hoqën dorë nga vetoja dhe mundësuan kështu miratimin e buxhetit më të madh…

Kancelarja Angela Merkel shpallet gruaja më e fuqishme në botë. Renditja sipas “Forbes”

Kancelarja Angela Merkel është shpallur gruaja më e fuqishme në botë. Revista amerikane, ‘Forbes’, ka bërë…

Takime intensive në Bruksel, Gjermania: Nuk janë shtyrë ende zyrtarisht negociatat me Shqipërinë

Ministria e punëve të jashtme gjermane ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht shtyrjen e negociatave me…

Pasojat e koronavirusit, Angela Merkel paralajmëron një rend të ri botëror

Kancelarja Merkel ka paralajmëruar një ndryshim në barazpeshën e fuqisë ekonomike në botë, për shkak të…

Në Gjermani nuk do të festohet Viti i Ri! Vendimi i fundit i Angela Merkel për gjithë dimrin

Kancelarja Angela Merkel tha sot para gjermanëve se nuk mund të bëjnë festa për Vitin e…

Europa po mbyllet/ Ç’po ndodh në Greqi, Itali, Gjermani, Francë, Britani dhe Austri

Europa është rikthyer të jetë epiqendra e pandemisë me rekorde të reja të të prekurve me…