Home / Tag Archives: kengetari

Tag Archives: kengetari

Shuhet këngëtari i njohur kosovar

Ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare rapsodi i famshëm kosovar, Hashim Shala.Shala ishte një nga zërat më të pëlqyer të muzikës folklorike shqiptare duke qenë krijues i shumë hiteve të kësaj muzike. Hashim Shala u lind në vitin 1936 në fshatin Vërbofcë.Bashkë me Tahir Drenicën, Hashim Shala llogaritej si një nga rapsodët më të shquar shqiptar të këtij shekulli.

Read More »

Konfirmohen thashethemet, këngëtari i njohur njofton largimin nga muzika

Këngëtari i njohur italian Al Bano Carrisi ka konfirmuar se do të largohet nga bota e muzikës.Prej kohësh përflitej një largim i mundshëm i këngëtarit, teksa sot i ftuar në emisionin “Mattino cinque”, ai ka thënë se pas datës 1 janar 2019 nuk do të këndojë më.“Po është e vërtetë që prej datës 1 janar do të ndaloj së kënduari”, ka thënë 75-vjeçari.Më 31 dhjetor ai do të mbajë koncertin e tij të fundit të lamtumirës për t’u shkëputur nga bota e muzikës. Shkak i këtij largimi është bërë gjendja e tij shëndetësore.Në vitin 2017 Al Bano u godit nga një atak në zemër dhe nga ishemia.“Pas këtyre dy goditjeve, më duhej të pushojë”, u shpreh këngëtari. Megjithatë, ai ende lë një derë të hapur.“Ndoshta kjo nuk do të jetë një lamtumirë përfundimtare”, shton ai.Sipas thashethemeve, thuhet se Al Bano mund të sjellë një album të ri me këngë të papublikuara më parë.The post Konfirmohen thashethemet, këngëtari i njohur njofton largimin nga muzika appeared first on Gazeta Shqiptare Onli..

Read More »

FOTO/ Vdes në moshën 28-vjeçare këngëtari i njohur

Ndahet nga jeta vokalisti i grupit të njohur të rokut “We Came as Romans” Kyle Pavone.Lajmin e hidhur për vdekjen e 28-vjeçarit e bënë të ditur anëtarët e tjerë të grupit të njohur me anë të një postimi në instagram.BRIDGEVIEW, IL – JULY 17: Kyle Pavone of We Came as Romans performs during Chicago Open Air 2016 at Toyota Park on July 17, 2016 in Bridgeview, Illinois. (Photo by Daniel Boczarski/Redferns) “Sot muzika humbi një tjetër talent me vdekjen e Kyle Pavone nga “We Came as Romans”. Jemi të shkatërruar nga ndarja e tij e parakohshme nga jeta. Do t na mungojë buzëqeshja e tij, sinqeriteti, shqetësimi i tij për të tjetër dhe talenti në muzikë”, shkruanin anëtarët e tjerë.Gjithashtu ata u shprehën se arsyeja e vdekjes së tij ende nuk bëhet e ditur.Pavone u bë pjesë e grupit në vitin 2008, në Michigan ku ishte vokalisti kryesor.The post FOTO/ Vdes në moshën 28-vjeçare këngëtari i njohur appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

FOTO/ Këngëtari mbushi 30 vjeç, festa surprizë dhe VIP-at që morën pjesë

Këngëtari i njohur dhe i dashur për publikun, Ermal Fejzullahu, festoi ditën e djeshme 30 vjetorin.Familja e tij ishte siguruar që përvjetori i Ermalit të ishte i paharrueshëm, duke i organizuar një festë surpizë dhe me shumë të ftuar.Përveç familjarëve, në festë nuk mungonin këngëtaret më të njohur por njëkohësisht edhe miq të Ermalit.Ledri, Gjiko, Lumi B, Meda, Teuta Selimi, Capital T, Dafina Zeqiri, Kida dhe Dhurata Dora ishin disa nga këngëtarët e njohur që morën pjesë në ditëlindje dhe nuk ngurruan të merrnin mikrofonin e të performonin disa nga hitet e tyre.Padyshim një atmosferë fantastike.The post FOTO/ Këngëtari mbushi 30 vjeç, festa surprizë dhe VIP-at që morën pjesë appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Këngëtari me famë botërore e shpërndan këngën e Era Istrefit

Me këngën “Bon Bon”, artistja shqiptare Era Istrefi ka fituar famë në gjithë botën.Ky projekt i saj që ka mbledhur plot 600 milionë klikime po dëgjohet ende, madje nga këngëtari i huaj, Sam Smith, shkruan lajmi net.Në profilin e tij zyrtar në Instagram, Sam para 10 milionë ndjekësve ka promovuar artisten shqiptare, duke e ndarë hitin e saj global “Bon Bon”.Vlen të ceket se sukseset e Istrefit nuk kanë të ndalur. Projektet e fundit të publikuara nga ajo “Prisoner” dhe “Oh God”, kanë marrë qindra e mijëra klikime.

Read More »

Këngëtari malazez e adhuron Ledrin dhe hitin e tij

Këngëtari i njohur malazez, Dado Polumenta, me sa duket pëlqen shumë muzikën e Ledri Vulës.Ai ka postuar një video teksa po dëgjonte ‘Princess Diana’ bashkë me gruan e tij.Artisti i lindur e i rritur në Mal të Zi etiketoi reperin shqiptar nën video por nuk dihet nëse Ledri e ka parë apo jo.Megjithatë, kënaqësi kur këngët shqiptare dëgjohen kudo madje edhe nga ata që nuk e kuptojnë çfarë thotë kënga.CubanaaaaPrincesDajana @ledrivulaA post shared by Dado Polumenta (@dadopolumentaofficial) on Aug 14, 2018 at 5:23am PDT

Read More »

Blero bie pre e keqpërdoruesve, reagon këngëtari

Këngëtarët shqiptarë shpesh herë kanë rënë pre e sulmeve kibernetike.Në të shumtën e rasteve atyre u janë hackuar faqet në rrjetet sociale, apo u janë bllokuar edhe klipet në YouTube.Të jetosh si në Evropë – Vazhdon shitja e banesave në kompleksin Linda Premium ResidenceJo të pakta janë rastet kur dëgjojmë për vjedhje të Instagramit kohëve të fundit.Një gjë e tillë i ka ndodhur së fundmi këngëtarit të njohur Blero.Disa persona të paidentifikuar kanë krijuar çasje në llogarinë personale të Bleros pa dijeninë e tij, duke i shkaktuar kështu probleme.Në një reagim të publikuar së fundmi në InstaStory, këngëtari u kërkon falje personave të cilët mund të jenë shqetësuar nga përdoruesit që tentuan t’ia thyejnë llogarinë.“Instagramin tim e ke keqpërdorur dikush nga ekipa që ka akses dhe këtë do a kuptoj së shpejti. Unë jam njeri familjar i devotshëm, baba dhe i fejuari i Afronës. Nuk toleroj këtë gjë”, ka shkruar Blero.

Read More »

Një don zhuan i vërtetë, këngëtari i famshëm fotografohet me 7 femra në krevat

Maluma është një prej këngëtarëve që po korr sukses të madh në tregun ndërkombëtar, ndonëse sjell hite në gjuhën spanjolle.Këtë herë, artisti ka treguar se është një don zhuan i vërtetë pasi është fotografuar me 7 femra seksi në krevat.Fotografinë e ka publikuar në profilin e tij në Instagram ku qindra ndjekëse femra shprehin dëshirën që të jenë pranë tij. Por Maluma i ka sqaruar se vajzat janë modele dhe pamja është pjesë e klipit për këngën e re.Projekti titullohet “Mala Mia”, prandaj ai shfaqet i zhveshur në krevat, i rrethuar nga vajzat bukuroshe.

Read More »

Greqia u përpi nga flakët, këngëtari shqiptar nuk i vjen aspak keq nga kjo tragjedi, bën deklaratën shokuese

Mbi 81 viktima dhe 187 persona të lënduar janë regjistruar deri më tani nga flakët e tmerrshme që kanë përpirë rajonin e Atikës në Greqi.Kjo tragjedi bëri që shumë njerëz të njohur shqiptarë të dërgonin mesazhe simbolizuese dhe ngushëlluese ndaj viktimave në shtetin helen, duke u bashkuar me dhimbjen e tyre.Megjithatë, një këngëtar shqiptar nuk është bashkuar me artistët e tjerë në ngushëllimin e popullit helen, përkundrazi, ai ka kujtuar përplasjen e madhe që ekziston midis popullit tonë dhe grekëve.Nëpërmjet një postimi në Facebook, këngëtari B2N ka bërë një deklaratë të papritur.“I shikoni ata shqiptarë, me zorrët e tyre do bëjmë litarë. Ju kujtohet?”, duke kujtuar konfliktin dhe urrejtjen që ekziston midis dy popujve.The post Greqia u përpi nga flakët, këngëtari shqiptar nuk i vjen aspak keq nga kjo tragjedi, bën deklaratën shokuese appeared first on Zonë E Lirë.

Read More »

“E kam masiv”, këngëtari i njohur flet publikisht për organin gjenital

Me siguri shumë prej jush e kanë patur shumë qejf kur konkurronte në spektaklin “X Factor” dhe tani, ai është kthyer në një këngëtar shumë të famshëm.I will never break up with gym we just seem to “workout”A post shared by Olly Murs (@ollymurs) on May 29, 2018 at 2:00pm PDTBëhet fjalë për Olly Murs, këngëtarin e hitit “Troublemaker”, i cili së fundmi u është përgjigjur disa pyetjeve që fansat e tij i kanë bërë nëpërmjet opsionit të ri në Instagram.Por Olly as që do e mendonte se një fans do e pyeste atë se sa të madh e kishte organin gjenital. Këngëtari ka reaguar me të qeshura pa fund, duke treguar se nuk e priste aspak dhe ka rrëfyer më pas se madhësia ishte masive.The post “E kam masiv”, këngëtari i njohur flet publikisht për organin gjenital appeared first on Zonë E Lirë.

Read More »